خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۰, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۲۴ ساعت ۲۰:۲۹:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  قرار تعقیب سعید مرتضوی لغو شد

قرار تعقیب سعید مرتضوی لغو شد

خبرگزاری هرانا – غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه خبر از نقض قرار تعقیب سعید مرتضوی دادستان سابق تهران توسط دستگاه قضایی داد.

به گزارش مهر، محسنی اژه ای دوشنبه ۲۴ بهمن در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران گفت که تصمیم دادگاه، در پی اعتراض سعید مرتضوی به قرار صادر شده علیه وی اتخاذ شده است.

این خبر در حالی از سوی دادستان کل کشور اعلام می شود که آقای مرتضوی، ۷ ماه پیش از تبرئه خود در دستگاه قضایی خبر داده اما غلامرضا محسنی اژه ای این خبر را تکذیب کرده بود.

در آن زمان دادستان سابق تهران، ضمن اشاره به حکم منع تعقیب صادر شده از سوی دادگاه برای قضات درگیر در پرونده بازداشتگاه کهریزک، صدور این حکم را به معنی “برائت” خود و دو قاضی دیگر این پرونده دانسته بود.

در پاسخ به این اظهارات، محسنی اژه ای گفته بود: “قبلا شکایتی نسبت به قضات پرونده کهریزک به دادسرا وصول شده بود که دادسرا قرار منع تعقیب صادر کرد. [اما] به قرار منع تعقیب اعتراض شد و دادگاه پرونده را با اعلام نقص دوباره به دادسرا ارجاع داد.”

سخنگوی قوه قضائیه در توضیح نقص پرونده اظهار داشته بود: “باید یک مرجع قانونی در باره یک اتهام، استعلامی را به دادگاه ارائه کند و چون جواب این استعلام نیامده پرونده این قاضی [مرتضوی] همچنان مفتوح است.”

سعید مرتضوی از سوی کمیسیون ویژه مجلس در باره حوادث بعد از انتخابات، به عنوان صادر کننده دستور انتقال بازداشت شدگان روز ۱۸ تیر به بازداشتگاه کهریزک معرفی شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید