خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  “نشر چشمه” لغو امتیاز شد

“نشر چشمه” لغو امتیاز شد

خبرگزاری هرانا – بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید که نشر چشمه به دلایل قضایی دچار تعلیق شده است.

به گزارش پانا، دری گفته است که “نشر چشمه و چند نشر مشابه در هیات رسیدگی به تخلفات مستقر در معاوت فرهنگی پرونده دارند و بر همین اساس حکم به تعلیق‌شان داده شده است.” او گفته این هیات دو شورای بدوی و ثانویه دارد.

این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: “نشر چشمه به این حکم اعتراض کتبی کرده است و حکم در حال تجدید نظر است.”

نشر چشمه یکی از مؤسسات انتشاراتی ایران است که عمده فعالیتش در زمینه ادبیات است.

انتشارات چشمه فعالیت خود را برای انتشار کتاب از سال ۱۳۶۴ شروع کرد. مدیر این بنگاه انتشاراتی حسن کیائیان است که در چند دوره رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نیز بوده‌است. یک سال قبل از شروع کار نشر، کتابفروشی خود را در خیابان کریم‌خان تهران افتتاح کرد که اکنون یکی از کتابفروشی‌های پر رفت‌وآمد در شهر تهران به شمار می‌رود.

این انتشارات از زمان تأسیس در حوزه‌های مختلف هنر و ادبیات مانند داستان، شعر، نمایشنامه، فیلمنامه، سینما و تحقیقات ادبی فعالیت کرده‌است.

محمدرضا شفیعی کدکنی، فریدون مشیری، هوشنگ ابتهاج، محمود دولت‌آبادی، علی‌اشرف درویشیان، مهرداد بهار، ایرج افشار، احمدرضا احمدی و حمید رضا صدر از جمله شاعران و نویسندگان ایرانی هستند که با این مؤسسه انتشاراتی همکاری کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید