خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۱۷ کارگر ذوب آهن غرب کشور به بهانه غیربومی بودن

اخراج ۱۷ کارگر ذوب آهن غرب کشور به بهانه غیربومی بودن

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران کارخانه ذوب آهن غرب کشور در نامه‌ای به ایلنا اعلام کردند: مدیریت این کارخانه به دلیل غیربومی بودن آنها از ورودشان به کارخانه جلوگیری کرده است.

این کارگران در تشریح جلوگیری از ورودشان به کارخانه با ارسال نامه‌ای به خبر گزاری کار عنوان کردند: کارخانه ذوب آهن غرب کشور با ۲۷۰ کارگر واقع در کیلومتر هفت جاده اسد آباد – قروه، با فسخ قرارداد به صورت یک جانبه با شرکت فرازمان کوش سپاهان، کارگران تحت نظارت این واحد را مجددا زیر نظر خود برده و با این کارگران تا پایان سال جاری قرار داد کار بسته است که با این وجود در هفته گذشته از ورود آنها به کارخانه جلوگیری شده است.

در این نامه آمده است که ۱۷ نفر از این کارگران که در واحدهای مشابهی که زمینه فعالیت‌شان فنی صنعتی است دارای سابقه کاری زیادی بوده و طی مراحل گزینش و مصاحبه و ارائه مدارک فنی حرفه‌ای و تحصیلی به استخدام شرکت فرازمان کوش سپاهان در آمده و پس از طی مراحل آموزش‌های ایمنی فنی و تخصصی دراین واحد مشغول بکار شده‌اند.

این کارگران یاد آور شدند: کارخانه ذوب آهن غرب کشور با فسخ قرارداد به صورت یک جانبه با شرکت فرازمان کوش سپاهان، کارگران تحت نظارت این واحد را مجددا زیر نظرخود آورده و با آنها قرار داد بسته است.

این کارگران معترض افزوده‌اند: طبق عقد قرارداد کاری که با کارخانه ذوب آهن غرب کشور داشتیم با مراجعه به کار در شیفت مقرر، با ممانعت نگهبانی کارخانه مواجه و از حضور و ورود ما ۱۷ نفر کارگر قروه‌ای جلوگیری به عمل آمد.

در ادامه این نامه آمده است: پس از انتظار طولانی مدت، دو تن از کارگران یه عنوان نماینده کارگران اخراجی به دفتر مدیر عامل شرکت ذوب آهن غرب مراجعه و دلایل ممانعت از ادامه کار این کارگران را جویا می شوند که در پاسخ علت اخراج این کارگران را سیاست‌های انتخاباتی نماینده وقت شهرستان اسد آباد بیان نموده و پاسخ داده‌اند که ایشان به عنوان عضو هیئت مدیره کارخانه دستور ممانعت بکار عده ای را که ساکن قروه و غیر بومی هستند را تا یک ماه بدون هیچ حقی صادر کرده است.

این کارگران معترض از ادامه همکاری خود با کارخانه ذوب آهن غرب طبق گفته مسئولان این واحد تولیدی پس از مدت یک ماه ابراز نا امیدی کرده و افزودند: این کارخانه بمدت سه ماه است که به بهانه نداشتن مواد اولیه و تعمیرات داخلی فعالیت ندارد.

در ادامه این نامه آمده است: یکی از کارگران به عنوان نماینده سایر کارگران اخراجی از یکی از مسئولان کارخانه درخواست تصویری از قرارداد خود و نامه ای مبنی بر تضمین گواهی بازگشت بکار افراد اخراج شده را طلب می‌کند که در جواب گفته می شود نامه‌ای یا دست نوشته‌ای، حتی تصویر آنها هم به شما داده نخواهد شد.

آنها در ادامه اظهار داشتند: کارخانه دوب آهن غرب کشور با همه کارگران خود قرار دادهای ۱ الی ۳ ماهه در یک نسخه می بندند که قرارداد ما کارگران اخراجی تا پایان سال جاری است.

این کارگران با عنوان اینکه سایر کارگران ۴ ماه از این واحد تولیدی حقوق معوقه و سنوات و حق ایاب ذهاب و سختی کارطلب دارند اضافه کردند: با وجود شرایط سخت کار در این واحد تولیدی حوادث ناشی از کار بسیاری برای کارگران این واحد بوجود می آید.

این کارگران اخراجی خواستار شدند که مسئولین پی گیر دلایل اخراج آنان باشند چرا که تنها دلیل اخراج آنان تولد و ساکن بودن در شهرستانی غیر از محل کارشان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید