خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۲۰ ساعت ۱۱:۴۴:۲۵

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامساعد جسمی هانیه صانع فرشی، زندانی سیاسی

وضعیت نامساعد جسمی هانیه صانع فرشی، زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – هانیه صانع فرشی، زندانی سیاسی که در بند نسوان زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود است، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، وی دچار مشکل کلیوی بوده و در ادرارش رگه های خون دیده می شود. هانیه صانع فرشی در تاریخ ٢٧ فروردین در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «توهین به مقدسات»، «تبلیغ علیه نظام»، «اقدام علیه امنیت» به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این زندانی سیاسی پیشتر به علت بیماری کلیوی برای درمان به بیمارستان منتقل شده بود اما پس از انتقال مجدد به زندان بهبودی حاصل نشده و وضعیت جسمانی وی همچنان نگران کننده می باشد.

در عین حال، با توجه به اینکه با درخواست مرخصی استعلاجی این زندانی سیاسی از سوی دادستانی موافقت شده، اما تا امروز مبلغ وثیقه برای مرخصی وی تعیین نشده است.

گفته می شود هانیه صانع فرشی در دوران بازداشت تحت فشارهای روحی و جسمی بسیار بوده و مدت طولانی در سلول های انفرادی نگهداری شده است.

این زندانی سیاسی یکی از هشت نفری است که در یک انجمن اینترنتی به بررسی و نقد حجت ها و استدلال های متعارف در اندیشه دینی می پرداختند و از تیرماه تا بهمن ماه ۱۳۸۹ بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید