خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران ۵۴ واحد مشکل دار در استان قزوین از ۳ تا ۳۰ ماه حقوق نگرفته‌اند

کارگران ۵۴ واحد مشکل دار در استان قزوین از ۳ تا ۳۰ ماه حقوق نگرفته‌اند

خبرگزاری هرانا – دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: کارگران و بازنشستگان حضور موثری در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۲ اسفند سال جاری خواهند داشت.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ عید علی کریمی در اجتماع بزرگ کارگران، بازنشستگان، روسای و اعضای شوراهای اسلامی کار و انجمن‌های اسلامی کارخانجات و انجمن شرکت‌های ساختمانی استان قزوین که به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه اسلامی کار شهر الوند شهرستان البرز قزوین برگزار شد، افزود: حضور حداکثری کارگران و بازنشستگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی اشاره کرد: مسایل و مشکلات فعلی جامعه کارگری در کشور نباید بر حضور و مشارکت پویا و آگاهانه کارگران و بازنشستگان استان قزوین در برپایی راهپیمایی روز ۲۲ بهمن و مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی تأثیر منفی بگذارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با اظهار اینکه افزایش سطح تحصیلات نامزدهای انتخابات مجلس موجب شد کشاورزان و کارگران نتوانند نمایندگان واقعی خود را به مجلس شورای اسلامی بفرستند، تصریح کرد: در هر حال خانه کارگر قزوین از نامزدهای انتخاباتی که دیدگاه‌هایشان به جامعه کارگری نزدیکترند، حمایت خواهد کرد و بر اساس دعوت از نامزدهای انتخاباتی در جلسه هیئت اجرایی خانه کارگر، برنامه اکثر آنان را بررسی کرده است و در زمان مناسب این افراد به طور رسمی معرفی می‌شوند.

* شورای عالی کار در حال حاضر یک سویه عمل می‌کند و شورای دولتی است

رئیس پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین در بخش دیگر سخنانش با اعلام اینکه باید نمایندگان جامعه کارگری در شورای عالی کار و سازمان تامین اجتماعی در خصوص افزایش حقوق واقعی کارگران در سال آینده فعال‌تر و تأثیر گذار تر عمل کنند، گفت: در خصوص افزایش قیمت سکه و طلا در ماه گذشته، باید دولت فکری به حال آن می‌کرد، ولی در همین حین قیمت کالاهای اساسی ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

وی با تاکید بر اینکه اگر برای سال ۹۱ حقوق صد در صد هم افزایش یابد بازهم تکاپوی تامین زندگی کارگران را نخواهد داد چرا که مشخص نیست چند ماه دیگر تورم چقدر افزایش می‌یابد، افزود: شورای عالی کار در حال حاضر یک سویه عمل می‌کند و شورای دولتی است بهتر نمایندگان کارگری در شورای عالی کار و تامین اجتماعی هر چیزی را که برای خود در نظر می‌گیرند برای کارگران نیز ببینند.

* برای رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی متأسفم

عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان البرز استان قزوین تصریح کرد: برای رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی متأسفم که به جای اینکه به عنوان نماینده این قشر مظلوم عمل کند، مثل رئیس سازمان تامین اجتماعی شده است و به جای اینکه میزان عیدی را رئیس سازمان تامین اجتماعی اعلام کند، رئیس کانون بازنشستگان اعلام می‌کند.

کریمی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی هر مقداری را که برای عیدی کارکنان و بازنشستگان سازمان خود مشخص می‌کند باید برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کند، تصریح کرد: کانون بازنشستگان به جای اینکه به دنبال تسهیل استفاده بازنشستگان از خدمات درمان مستقیم و توسعه آن باشد به دنبال توسعه بیمه تکمیلی است، بیمه‌ای که کانون بازنشستگان برای تبلیغ تلویزیونی بیمه دی از جیب بیمه شدگان یک میلیارد ریال به صدا و سیما ‌داد.

وی عدم شفاف سازی نوع و کیفیت و سطح خدمات بیمه تکمیلی به بیمه شدگان بیمه تکمیلی را یکی دیگر از مشکلات بیمه دانست.

* کارگران ۵۴ واحد مشکل دار در استان قزوین از ۳ تا ۳۰ ماه حقوق نگرفته‌اند

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین افزود: مشکل شرکت‌های مشکل دار استان یک قسمتی مربوط به دولت و بخشی مربوط به کارفرمایان فرصت طلب بحران آفرین است.

کریمی افزود: در پایان سال گذشته در خانه کارگر تعداد کارخانه‌های مشکل دار در استان قزوین را اعلام کردیم، که استاندار، خانه کارگر را به سیاه نمایی متهم کرد، در عین حال کلیه نهادهای مربوط را مسوول پیگیری موضوع ادعاهای خانه کارگر کرد که بعد ۹ ماه تلاش و پیگیری به حرف‌های خانه کارگر رسیدند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون کارگران ۵۴ واحد مشکل دار در استان قزوین از ۳ تا ۳۰ ماه حقوق نگرفته‌اند، خبر داد: متأسفانه برای کم‌رنگ کردن اعتراضات کارگران در سفر دیروز رئیس جمهور، یک شبه حقوق معوقه چندین واحد مشکل دار را پرداخت کردند تا کارگران از آنان پیش رئیس جمهوری تظلم خواهی نکنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین با اشاره به افتتاح بیش ارز ۵۰۰ طرح و پروژه در استان در ایام دهه فجر امسال گفت: این نشانگر توانایی کشور در توسعه و ترقی است، بنابراین باید با تحمل سخنان همدیگر به ویژه منتقدان و مشارکت کلیه گروه‌های ذینفع تصمیمات خوبی برای صنعت استان گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید