خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۰, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ ساعت ۹:۴۱:۲۶

    خانه  > کارگران  >  ۷۰ درصد بازنشستگان زیر خط فقر هستند

۷۰ درصد بازنشستگان زیر خط فقر هستند

حبرگزاری هرانا – رئیس انجمن بازنشستگان جامعه اسلامی کارگران خواستار افزایش حقوق و عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی شد و گفت: اگر با افزایش حقوق و عیدی موافقت نشود حداقل باید برای تامین مایحتاج ضروری بازنشستگان سبد کالا تعلق گیرد.

پرویز احمدی پنجکی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر با توجه به آمارهای موجود حدود ۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی ماهیانه حدود ۴۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنند.

به گفته وی، برخی از نهادها و مسئولان خط فقر در شهرهای بزرگ را مبلغی معادل دو برابر حقوق بازنشستگان عنوان کرده اند به همین دلیل می توان گفت که ۷۰ درصد بازنشستگان با حقوق فعلی چیزی پایین تر از زیر خط فقر هستند.

رئیس کانون مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی شمیرانات تاکید کرد: با توجه به تورم فعلی و گرانیهای موجود در جامعه، بازنشستگان با مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیار زیادی روبرو هستند به همین دلیل دولت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در زمینه افزایش حقوق و عیدی این افراد سریعتر اقدام کنند.

وی گفت: مکاتبات لازم در خصوص افزایش حقوق و عیدی بازنشستگان با وزارت رفاه و همچنین سازمان تامین اجتماعی انجام شده است اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

پنجکی افزود: سازمان تامین اجتماعی متعلق به بازنشستگان است و این افراد سالهای زیادی حق بیمه پرداخت می کنند بنابراین روا نیست که برای حقوق و عیدی آنان کم بگذاریم و مسئولان هر وقت بودجه کم می آورند از بازنشستگان مایه بگذارند و از حقوق و حقوق آنان کسر کنند.

وی با اشاره به اینکه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید همانند بازنشستگان سایر نهادها باشد گفت: اگر باز هم قرار باشد حقوق بازنشستگان با افزایش روبرو نشود در این صورت باید سبد خانوار ویژه کالاهای ضروری جایگزین آن شود چون این افراد واقعا برای تامین مایحتاج اولیه در تنگنا هستند و حقوق آنان کفاف نان و پنیر را هم نمی دهد.

رئیس انجمن بازنشستگان جامعه اسلامی کارگران با اشاره به اینکه در مورد عدم افزایش حقوق و عیدی بازنشستگان ساکت نمی نشینیم، اظهار داشت: اگر نظر وزیر رفاه عدم افزایش باشد در این صورت پس از دهه فجر اعتراض خود را اعلام می کنیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید