خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۹۰, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۴ ساعت ۷:۱۸:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  رئیس قوه قضائیه: به اشتباه به اعلامیه جهانی حقوق بشر پیوستیم

رئیس قوه قضائیه: به اشتباه به اعلامیه جهانی حقوق بشر پیوستیم

خبرگزاری هرانا – صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، با انتقاد از اعلامیه جهانی حقوق بشر گفته است که ایران بی توجه یا به اشتباه به برخی از این اعلامیه‌ها پیوسته و آن‌ها را پذیرفته است.

صادق لاریجانی در همایشی تحت عنوان حقوق بشر و جایگاه ایران و اسلام گفت: “دنیای غرب با مباحثی که درباره حقوق بشر مطرح می کند، به صورت خفی در حال تحمیل معیارها و نرم افزارهایی به ما است.”

دولت ایران در سال ۱۳۲۷ خورشیدی به این اعلامیه رای مثبت داد و به آن ملحق شد.

نهادهای بین المللی از جمله شورای حقوق بشر سازمان ملل و نهادهای مستقل حقوق بشری، به استناد مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر، بارها موارد “نقض حقوق بشر” در ایران را محکوم کرده‌اند.

در حال حاضر دادگاه های ایران بر اساس قانون مجازات اسلامی حکم صادر می کنند. این قانون در سال ۱۳۷۰ تصویب و اجرای آن به صورت آزمایشی آغاز شد.

این در حالیست که اجرای قطعی این قانون به تازگی آغاز شده است.

آقای لاریجانی گفته است: “غربی ها بدون آنکه بدانند مصالح انسان چیست و انسان چه منافعی دارد و مسیر تکامل انسان و رسیدن به سعادت از چه طریقی باید طی شود، آمدند و مبانی حقوق بشر را مطرح کردند در حالی که ما به شریعت پناه بردیم و حقوق بشرمان را بنا کردیم.”

رئیس قوه قضائیه در سخنرانی خود به گزارش احمد شهید نیز اشاره کرد و در خصوص گزارش وی گفت که “سراسر حرف های‌دروغ است و همان گزارش های غلط گذشته است.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید