خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۰, 19th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۳ ساعت ۱۹:۵۱:۳۸

    خانه  > سایر گروهها  >  بی‌بی‌سی فارسی فشار به خانواده کارکنان خود را محکوم کرد

بی‌بی‌سی فارسی فشار به خانواده کارکنان خود را محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – بی‌بی‌سی برخوردهای اخیر مأموران امنیتی ایران با اعضای خانواده عده ای از خبرنگارانش را محکوم کرد و آن را اقدامی غیر انسانی خواند.

بر اساس اعلام رسمی مسئولان بی بی سی، ماموران امنیتی ایران در هفته های اخیر اعضای خانواده یا دوستان تعدادی از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی را بازداشت و از این طریق تلاش کرده‌اند که کارمندان بی‌بی‌سی را تحت فشار قرار دهند.

صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت که فشار حکومت ایران بر اعضای خانواده بعضی از همکاران این بخش در ماه های اخیر تشدید شده و به ویژه در چند روز گذشته در یک مورد خاص به شکلی حاد در آمده است.

به گفته او، مأموران امنیتی در ایران یکی از اعضای خانواده یکی از کارکنان بخش فارسی بی‌بی‌سی را بازداشت کرده اند و از این طریق کوشیده اند که او را در لندن تحت فشار قرار دهند.

آقای صبا گفت: “این اقدام یک اقدام شنیع و غیر انسانی است و ما آن را به شدت محکوم می کنیم”.

همچنین بعضی شواهد حاکی از آن است که حکومت ایران در هفته های اخیر عده ای را در این کشور بازداشت کرده و از آنها تحت فشار اعتراف تلویزیونی گرفته است که همکار بی‌بی‌سی بوده اند.

رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی در این مورد گفت: “بی‌بی‌سی هیچ همکار یا کارمندی، به هیچ شکلی، در ایران ندارد و اگر کسی تحت فشار نیروهای امنیتی به همکاری با بی‌بی‌سی اعتراف کند، چنین اعترافی بی اساس و بی اعتبار است و ما اعمال چنین فشارهایی را محکوم می کنیم”.

آقای صبا گفت که مسئولان بی‌بی‌سی مشغول مشاوره با وکلا و حقوق دانان هستند تا در مورد واکنش به فشارها و حملات اخیر تصمیم بگیرند.

او از همه سازمان های مدافع حقوق بشر و سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل خواست که این اقدامات حکومت ایران را محکوم کنند.

آقای صبا گفت: “اگر این اقدامات محکوم نشود، ممکن است دامن دیگران را هم بگیرد”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید