خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۱ ساعت ۸:۲۱:۴۸

    خانه  > اعدام  >  هرانا؛ ورزشگار معلول اعدام شد/ به همراه فایل صوتی زندانی

هرانا؛ ورزشگار معلول اعدام شد/ به همراه فایل صوتی زندانی

خبرگزاری هرانا – حسن آرمین(حسن مافی) مربی کیکبوکسینگ و از اساتید رزمی کار و دارای سبک در کشور، سحرگاه امروز سه شنبه، یازدهم بهمن ماه در ملاءعام در کرج به دار آویخته شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن آرمین که بر اثر شکنجه از ناحیه‌ی نخاع آسیب جدی دیده و فلج شده بود، به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی به نام قربانعلی نظری، از سوی شعبه‌ی اول دادگاه کیفری کرج به اعدام محکوم شده بود.

این اتهام در حالی از سوی مقامات قضایی- امنیتی مطرح شده است که بر اساس گفته‌های شخصِ آقای آرمین به گزارشگر هرانا، پلیس جنایی در یک پوشش اطلاعاتی پلیس زن را مامور به دام انداختن وی نموده که پس از عدم اجرای صحیح نقشه پلیس، حسن آرمین در آذرماه ۸۸ متوجه پرونده سازی بر علیه خود شده و زمانی که قصد متواری شدن با خودرو خود را داشته  قربانعلی نظری(که با لباس شخصی در حین انجام ماموریت بود) را به صورت غیر عمد (تصادف با اتومبیل) به قتل می رساند و سر انجام در یک تعقیب و گریز به دست ماموران نیروی انتظامی با اصابت گلوله به شانه سمت چپ بازداشت شده و پس از بازداشت به شدت مورد شکنجه قرار گرفته است، بازجویان پرونده در حین بازجویی اتهام قتل عمد پلیس در حین انجام وظیفه و تجاوز به هفت زن و دختر در قزوین را به وی نسبت دادند.

در پرونده سازی پلیس جنایی بر علیه این ورزشکار اتهاماتی چون قتل و تجاوز وجود دارد که با گذشت زمان مشخص شده است که اتهامات انتسابی تنها به دلیل عدم توانایی پلیس در دستگیری عامل اصلی و نارضایتی عمومی بوده است.

هم چنین در اقدامی دیگر بازجویان پرونده برخی از قربانیان تجاوز در آن مناطق را احضار کرده و از ایشان بلاجبار خواسته اند تا از وی شکایت کنند.

پس از گذشت مدتی راننده یک مینی بوس ساکن آبیک توسط نیروهای انتظامی بازداشت شد که گفته می شود در تجاوز به زنان و دختران در مناطقی چون کرج، قزوین و آبیک دست داشته است، اما علی رغم اعترافات این متهم حسن آرمین کماکان در بازداشت و در زندان رجایی شهر و قزل حصار بسر برد.

این موارد در حالیست که پلیس مدعی ست حسن آرمین به علت مسبوق به سابقه بودن و داشتن جرایم متعدد در پرونده‌اش پس از اینکه هنگام دستگیری خود را در دادم ماموران می‌بیند، قربانعلی نظری را با خودرو خود زیر گرفته و فرار می‌کند. سپس مخفیگاه وی در اطراف مهرشهر کرج توسط نیروهای امنیتی شناسایی و محاصره می‌شود اما نامبرده با مشاهده‌ی این وضعیت خود را از پشت بام به یک منزل مسکونی می‌رساند و ساکنان آن را به گروگان گرفته و پلیس را تهدید می‌کند که چنانچه اجازه‌ی فرار به او ندهند، همه‌ی اعضای خانواده را خواهد کشت.

حسن آرمین پیشتر در نامه ای به ریاست قوه قضائیه اتهامات وارده از سوی نیروی انتظامی را مردود دانسته و از شکنجه های جسمی خود و خانواده اش پرده برداشت.

نامه این زندانی به صورت فایل صوتی با صدای زندانی را اینجا دانلود کنید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید