خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۰, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۰ ساعت ۸:۲۳:۵۱

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محکومیت لیلا محمدی، نوکیش مسیحی به ۲ سال حبس تعزیری

محکومیت لیلا محمدی، نوکیش مسیحی به ۲ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – “لیلا محمدی”، از نوکیشان مسیحی که توسط ماموران امنیتی در محل سکونت خود بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب اسلامی به دو سال زندان محکوم شد.

به گزارش محبت نیوز، خانم لیلا محمدی از نوکیشان مسیحی ساکن در شرق تهران، پس از گذراندن ۵ ماه بلاتکلیفی در زندان اوین از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

خانم محمدی در ۲۸ دی ماه سالجاری توسط دادگاه انقلاب اسلامی واقع در خیابان شعبه معلم محاکمه شد، که در این دادگاه “همکاری با عوامل وابسته به گروههای خارجی، تبلیغات ضد اسلامی، ایجاد تشکل و فریب هموطنان تحت عنوان کلیسای خانگی، توهین به مقدسات و اقدام علیه امنیت ملی” از جمله اتهاماتی بود که به این ایشان تفهیم شد. اما دادگاه نامبرده را از اتهام “همکاری با عوامل وابسته به گروههای خارجی” را بدلیل ناآگاهانه بودن تبرئه کرد. بر همین اساس این نوکیش مسیحی به دو سال حبس تعزیری محکوم و رای صادره به ایشان ابلاغ شد.
گفتنی ست که پس از صدور رای از سوی دادگاه، وکیل وی از ارسال پرونده به دادگاه تجدید نظر استان تهران جهت بررسی خبر داد.

لیلا محمدی در روز شنبه مورخ ۸ مرداد ۱۳۹۰ در ساعت ۳۰: ۱۰ دقیقه شب با ورود تعدادی از ماموران امنیتی به محل سکونتش در شهرک کیانشهر واقع در شرق تهران بازداشت شد. همچنین ماموران، آپارتمان محل سکونت وی را نیز مورد بازرسی و تفتیش قرار داده و برخی از لوازم شخصی ایشان را نیز ضبط و با خود بردند.

خانم محمدی پس از دستگیری به بازداشتگاه “حُر” متعلق به نیروی انتظامی و سپس از آنجا به زندان اوین انتقال یافت. وی که ۷۴ روز را در سلول انفرادی زندان اوین در وضعیت دشواری گذراند در مورخ ۷ دی ماه ۱۳۹۰ پس از ۵ ماه بازداشت و بلاتکلیفی با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید