خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ ایجاد فضای امنیتی در تبریز پس از یک مسابقه‌ی فوتبال

هرانا؛ ایجاد فضای امنیتی در تبریز پس از یک مسابقه‌ی فوتبال

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از مسابقه‌ی فوتبال بین دو تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز، فضای اطراف ورزشگاه سهند و شهر تبریز امنیتی و ملتهب شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، پس از دیدار استقلال و تراکتور سازی که با باخت تیم میزبان همراه بود، نیروهای امنیتی-انتظامی که به حالت آماده باش در آمده بودند، اقدام به پراکنده کردن و برخورد با هواداران فوتبال کرده‌اند.

هم‌چنین در این درگیری‌ها که با خشونت همراه بوده است، دستکم ۵۰ تن از هوادارانِ تبریزی توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

از سویی نیروهای امنیتی به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در میان شهروندان، دست به استقرار خودروهای نظامی در خیابان آبرسان و نقاط دیگر زده‌اند.

گفتنی‌ست که بازی دو تیم باشگاهی استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز که روز یکشنبه نهم بهمن ماه در ورزشگاه سهند تبریز برگزار شد، با نتیجه‌ی دو بر صفر (با دو گل مجتبی جباری از روی نقطه‌ی پنالتی) به نفع تیم میهمان خاتمه یافت.

لازم به یادآوری‌ست که در دیدار پیشین این دو تیم باشگاهی نیز که در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران برگزار شده بود، شمار زیادی از هوادارانِ تیمِ تبریزی در شهرهای مختلف از جمله تهران، خوی، تبریز، ارومیه بازداشت و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌ بودند.

هم‌چنین در ارومیه، بازی والیبال دو تیم شهرداری ارومیه و تبریز نیز به تشنج کشیده شده که منجر به بازداشت دو هوادار شد. گفته می‌شود این درگیری‌ها با سر دادن شعارهای سیاسی و بیان مطالبات قومی از سوی هولداران آغاز شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید