خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۰, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۰۹ ساعت ۱۷:۴۱:۳۹

    خانه  > اعدام  >  محکومیت یک زندانی به اعدام از سوی دادگاه کیفری

محکومیت یک زندانی به اعدام از سوی دادگاه کیفری

خبرگزاری هرانا – شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران، به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌ کشکولی، صبح امروز یکشنبه، نهم بهمن ماه یک زندانی ۳۰ ساله به نام صادق را به اعدام محکوم کرده است.

این فرد که به “عقرب سیاه” معروف است و برای سومین بار تحت محاکمه قرار می‌گیرد، متهم به ربودن و آزار و اذیت ۳۰ زن در تهران است.

به گزارش رسانه‌های دولتی، وی پیش از این ۲ بار در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شده بود که یک بار به اعدام محکوم و یک بار هم تبرئه شد اما هر ۲ حکم صادره در دیوان عالی کشور به دلایلی نقض شده بود. دیوان عالی کشور تاریخ ۱۱ آبان امسال، حکم صادره از شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر تبرئه عقرب سیاه، جوانی که متهم به آزار و اذیت تعدادی زن و دختر جوان در تهران بود را نقض کرد. با توجه به این رأی، پرونده به دادگاه کیفری ارسال ‌شد تا مجدداً مورد رسیدگی قرار گیرد.

ساعت ۱۰ صبح امروز مأموران زندان متهم را به دادگاه آوردند اما برای آنکه متهم با شاکیان پرونده روبرو نشود و برای جلوگیری از وقوع درگیری احتمالی این فرد با‌ آن‌ها در محل دیگری نگهداری شد. در جلسه قبل محاکمه متهم، تعدادی از شاکیان او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در ساعت ۱۱ صبح تعدادی از شکات این پرونده به داخل دادگاه آمدند که در این حین با برادر متهم درگیر شدند اما مأموران دادگاه به داخل جلسه امدند تا امنیت جلسه بیشتر حفظ شود.

جلسه محاکمه غیرعلنی بود که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید و در این جلسه، بعد از بیان اظهارات ۴ شاکی پرونده که در غیاب اکثریت شاکیان به دادگاه آمده بودند، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه فقط اتهام آدم‌ربایی و سرقت را قبول دارد، انگیزه خود از این کار را سرقت عنوان کرد. او همچنین قبول کرد که با طرح دوستی با شاکیان، آن‌ها را ربوده و اموالشان را سرقت کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید