خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۴ ساعت ۲۰:۲۰:۴۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در مناطق کردنشین کشور

هرانا؛ برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در مناطق کردنشین کشور

خبرگزاری هرانا – علی رغم حضور انبوه نیروهای امنیتی، شهروندان کرد نیز با حضوری گسترده مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کردند.

بنا به اطلاع گزاشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز همزمان با روز چهارشنبه سوری در شهرهای سنندج، کرمانشاه، مریوان، مهاباد، سردشت و کامیاران علی رغم حضور گسترده یگان ویژه نیروی انتظامی و نیروهای لباس شخصی به صورت کاروان‌های نظامی در میادین و خیابان‌های اصلی این شهر‌ها، شهروندان کرد اقدام به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نموده‌اند.

گفته می شود چندین هزار نفر از شهروندان کرد سنندجی همچون سال‌های گذشته در “گردنه صلوات آباد” سنندج تجمع کرده و اقدام به بر افروختن آتش چهارشنبه سوری کرده و به صورت گروه‌های بزرگ به رقص و پایکوبی پرداخته‌اند.

در مناطق مختلف داخل شهر سنندج نیز صدای انفجار مواد محترقه به گوش می‌رسد و آتش‌های گسترده برافرخته شده است. نیروهای یگان ویژه اما در جهت ایجاد فضای رعب و وحشت عصر امروز در خیابان‌های این شهر اقدام به قدرت نمایی کرده‌اند و با توسل به زور تعدادی از کسبه را مجبور به تعطیل کردن مغازه‌هایشان کرده‌اند.

در شهر کرمانشاه نیز حضور نیروهای انتظامی و امنیتی گسترده توصیف شده است اما جوانان این شهر در مناطق “نوبهار، چهار راه سی متری، مسکن، مصدق، دولت آباد، بلوار، میدان آزادگان، مصدق و کسر” اقدام به برافرختن آتش کرده‌اند. گزارشاتی نیز از سر دادن شعار “مرگ بر دیکتاتور” در برخی از این مناطق حکایت دارد.

هم چنین در شهرهای مهاباد، مریوان، سردشت و کامیاران نیز نیروهای امنیتی و یگان ویژه در مناطق حساس این شهر‌ها مستقر گردیده اما شهروندان کرد این شهر‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌ها اقدام به آتش زدن لاستیک و منفجر کردن ترقه کرده‌اند.

شایان ذکر است که شاهدان عینی برگزاری مراسم امسال چهارشنبه سوری را، گسترده‌تر از سال‌های دیگر اعلام کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید