خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۹, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ ساعت ۱۳:۲۳:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  همسر مهدیه گلرو: خبر سلامتی مهدیه را فقط از طریق هم بندی هایش می شنویم

همسر مهدیه گلرو: خبر سلامتی مهدیه را فقط از طریق هم بندی هایش می شنویم

خبرگزاری هرانا – مهدیه گلرو فعال دانشجویی محروم از تحصیل،‌ دبیر انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی، نائب دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۱۳۸۵، بعد از برگزاری انتخابات و تلاش‌هایش در جهت حفظ انجمن اسلامی و همچنین انتقادهایش به دولت محمود احمدی‌نژاد در حالی که تنها دوماه به فارغ التحصیلی‌اش از دانشگاه مانده بود، از ادامه‌ی تحصیل محروم شد.

به گزارش دانشجو نیوز، وی پیش‌ تر دو بار به خاطر پیگیری‌های خود در مورد وضعیت حق تحصیل خود و دیگر دانشجویان بازداشت شده بود. وی در سال ۱۳۸۶ بعد از تحصن در مقابل دانشگاه علامه طباطبایی تهران به خاطر محرومیتش از تحصیل بازداشت و مدت یک هفته را در زندان سپری کرده بود.

گلرو به خاطر یکی از همین بازداشت‌ها، قبل از بازداشت آخرش به یک‌سال زندان محکوم شده بود که این حکم در همین دوره‌ی زندان به اجرا در آمده و به حکم وی اضافه شده است.

مهدیه گلرو در تاریخ ۱۱ آذر ماه۱۳۸۸ همراه همسرش، وحید لعلی‌پور، در ساعت هفت صبح با ورود بدون حکم تعداد زیادی از مأموران امنیتی به خانه‌اش بازداشت و به زندان اوین و سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

مهدیه گلرو به همراه بهاره هدایت، دیگر فعال جنبش دانشجویی، در پی صدور بیانیه ای در آستانه ۱۶ آذر، ممنوع الملاقات شده و به همراه مجید توکلی برای تفهیم اتهام جدید ، به دادگاه انقلاب احضار شدند و اعلام کردند که در دادگاهی که تنها با حضور وکیل برگزار شود از اتهامات خود دفاع خواهند کرد. این ٣ فعال دانشجویی همچنین به روند برگزاری این دادگاه و اظهارات قاضی مقیسه به شدت اعتراض کردند. در پی این اعتراض ها، قاضی مقیسه با کار بردن الفاظی توهین آمیز مجید توکلی را از دادگاه اخراج کرده بود.

برای پیگیری اخرین وضعیت سلامتی و پرونده مهدیه گلرو، دانشجو نیوز مصاحبه ای کوتاه با وحید لعلی پور، همسر این فعال دانشجویی انجام داده است که در زیر می خوانیم:

جناب آقای لعلی پور لطفا آخرین وضعیت جسمانی و پرونده خانم مهدیه گلرو را بیان کنید.

وحید لعلی پور: همانطور که مستحضرید مهدیه در حال گذراندن حکم ۲ سال حبس خود است که تا کنون حدود ۱ سال و ۳ ماه از این مدت را بدون حتی ۱ روز مرخصی گذرانده است. و از حدود ۵ ماه پیش به دلایل نا معلومی از داشتن تلفن به همراه بقیه زندانیان زن سیاسی در بند نسوان زندان اوین محروم شده است. و البته از ۲.۵ ماه پیش هم به دستور دادستان و باز هم به دلایل نا معلوم همراه با بهاره هدایت از ملاقات کابینی هم محروم گشته است. و در همین ارتباط ۳ هفته پیش به اتهام دادن بیانیه از زندان همراه با بهاره هدایت و مجید توکلی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برده شد که به دلیل نداشتن وکیل درخواست استمحال نموده و تا این لحظه هم دادگاه تشکیل نشده است. به هر حال این هفته هم ملاقات به ما داده نشد و تنها خبر ما از سلامتی مهدیه تنها خبر هایی است که هم بندی های مهدیه از طریق خانواده هاشون به ما می دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید