خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  عبدالله صدری عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر در میان بازداشت شدگان ۲۵ بهمن

عبدالله صدری عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر در میان بازداشت شدگان ۲۵ بهمن

خبرگزاری هرانا – مهندس صدری، استاد و عضو هیئت علمی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر در روز ۲۵ بهمن ماه بازداشت شده است.

به گزارش دانشجونیوز، پس از چندین روز بی خبری مطلق از این استاد دانشگاه امیرکبیر، دانشجویان دانشکده معدن و متالورژی با این جمله ریاست و مسئولین دانشکده مواجه شدند که “ایشان برای یک کنفرانس علمی به خارج از کشور سفر کرده اند.”

با ادامه پیگیری های انجام شده توسط دانشجویان، امروز خانواده و همکاران مهندس صدری اعلام کردند که ایشان در روز  ۲۵ بهمن ماه بازداشت شده‌ و پس از آن به زندان اوین منتقل شده اند.

دانشجویان دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر پس از این مطلع شدن از این بازداشت برای پیگیری وضعیت استاد خود به ریاست دانشگاه امیرکبیر، علیرضا رهایی، مراجعه کردند که وی در پاسخ به دانشجویان گفته است: “استادی که مملکت را به آشوب می کشد باید سزای عملش را ببیند و دانشگاه نیز در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد.”

همزمان با به قدرت رسیدن محمود احمدی نژاد، علیرضا رهایی از سال ۱۳۸۴ و  برای کنترل شرایط دانشگاه امیرکبیر و با تایید وزارت اطلاعات به ریاست دانشگاه امیرکبیر منصوب شد. وی در موارد بسیاری برای بازداشت دانشجویان و یا فشار بر استادان دانشگاه با وزارت اطلاعات همکاری نزدیک داشته است.

گرچه مسئولین جمهوری اسلامی آمار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان روز ۲۵ بهمن ماه ارائه نکردند اما بنابر گزارش های منتشر شده نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از مردم تهران در این روز بازداشت شده و علاوه بر زندان اوین، به بازداشتگاه های مختلف شهر تهران منتقل شدند. تعدادی از این افراد در همان ساعات اولیه و به دلیل پرشدن ظرفیت بازداشتگاه ها، آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید