خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۰۱ ساعت ۱۲:۴۱:۴۲

    خانه  > زندانیان  >  انتقال حجت عربی دانشجوی ستاره دار، به بازداشتگاه اطلاعات

انتقال حجت عربی دانشجوی ستاره دار، به بازداشتگاه اطلاعات

خبرگزاری هرانا – حجت عربی دانشجوی محروم از تحصیل و ستاره دار دانشگاه نفت آبادان، پس از بازداشت در هفته گذشته به بازداشتگاه اطلاعات این شهر منتقل شده است.

به گزارش دانشجونیوز، این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نفت آبادان که از روز بیست و سوم دی ماه بازداشت شده است، با خانواده اش تماس گرفت و از بازداشت و نگهداری اش در بازداشتگاه اطلاعات آبادان خبر داد.
پیش از این نیز مسئولین کمیته انضباطی دانشگاه آبادان در اقدامی غیرقانونی، حکم اخراج این فعال دانشجویی از دانشگاه و محرومیت وی از تحصیل برای سه سال را صادر نمودند. این حکم در حالی از سوی کمیته انضباطی دانشگاه آبادان صادر شده است که طبق آیین نامه پر اشکال کمیته انضباطی دانشگاه ها نیز صدور چنین حکمی در صلاحیت کمیته انضباطی دانشگاه نمی باشد. در آیین نامه کمیته انضباطی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صدور حکم اخراج از دانشگاه فقط برای کسانی در نظر گرفته شده که در محیط دانشگاه اقدام به قتل نمایند و یا دست به مبارزه مسلحانه بزنند. در این صورت نیز تنها کمیته مرکزی انضباطی مستقر در وزارت علوم صلاحیت صدور  چنین حکمی را دارا میباشد.

شایان ذکر است حجت عربی به اتهام های مضحکی همانند ” فعالیت در فیس بوک ” و ” بحث در کلاس درس انقلاب” به محرومیت از استفاده از امکانات رفاهی دانشگاه، اخراج از خوابگاه، اخراج از دانشگاه و محرومیت از تحصیل در دانشگاه های کشور به مدت سه سال، محکوم شده است.

حجت عربی پیش از این نیز به مدت یک ترم از تحصیل محروم شده بود و بعد از پایان محرومیتش برای ادامه تحصیل به دانشگاه بازگشته بود. این عضو انجمن اسلامی دانشگاه آبادان، در کنکور کارشناسی ارشد سال ۸٩ نیز از دریافت کارنامه اولیه محروم و ستاره دار شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید