خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بی خبری از وضعیت مسیحیان بازداشتی اهواز

هرانا؛ بی خبری از وضعیت مسیحیان بازداشتی اهواز

خبرگزاری هرانا – با گذشت سه روز از بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در کلیسای جماعت ربانی اهواز از وضعیت سه تن از ایشان اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اهواز، در پی یورش گسترده ماموران امنیتی به کلیسای جماعت ربانی شهر اهواز که موجب بازداشت عده ای از شهروندان مسیحی شد از وضعیت سه بازداشتی علی رغم گذشت سه روز هیچ اطلاعی در دست نیست.

بر اساس این گزارش ناصر ضامن دزفولی هویت سومین بازداشتی این کلیسا در شهر اهواز است که هم اکنون به همراه کشیش کشیش فرهاد سبک روح و همسرش شهناز در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز نگهداری می شود.

در میان بازداشت شدگانی که هم اکنون در بازداشت وزارت اطلاعات به سر می برند فردی به نام «دیوید» نیز وجود دارد که هویت کامل وی شناسایی نشده است.

در ساعت ۱۱ صبح روز جمعه دوم دی ماه ماموران امنیتی با مراجعه به کلیسای جماعت ربانی که در حین برگزاری مراسم هفتگی خود بودند جمعی از شهروندان مسیحی بازداشت و با دو اتوبوس حاضر در محل به مکان نامعلومی منتقل شدند، اکثر بازداشت شدگان در ساعت اولیه با ثبت هویتشان آزاد شدند و چهار تن از خادمین کلیسا به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید