خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ افزایش فشار بر اعضا و هواداران جبهه ملی در کشور

هرانا؛ افزایش فشار بر اعضا و هواداران جبهه ملی در کشور

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در طی دو ماه اخیر با احضار، بازداشت و تهدید اعضا و هواداران جبهه ملی ایران فشار بر این حزب سیاسی منتقد دولت را افزایش داده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، در آخرین اقدام دستگاه امنیتی مهندس مهران بختیاری از اعضای سازمان دانشجویان و دانش آموختگان جبهه ملی به اداره پیگیری وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

ماموران وزارت اطلاعات با احضار این عضو جبهه ملی وی را مورد تهدید قرار داده است که بر هر گونه جلسه تشکیلاتی درون حزبی به شدت برخورد خواهد کرد.

احضار این فعال سیاسی در حالی صورت می گیرد که فشار بر سایر اعضا و هواداران این تشکل سیاسی افزایش یافته است و در همین راستا در طی ماه های اخیر دکتر علی رشیدی، پیمان عارف، حمید رضا خادم بازداشت شدند و از سوی دیگر عسل اسماعیل زاده، شرر تبریزی، محمد اویسی، آرش رحمانی نیز احضار شدند.

هم چنین سمیرا جمشیدی همسر پیمان عارف و از دیگر اعضای این حزب سیاسی نیز در بازجویی های سایر اعضای تهدید به بازداشت شده است.
قابل ذکر است، سایر اعضای جبهه ملی نیز به صورت تلفنی از سوی نهادهای امنیتی مورد تهدید قرار گرفته اند.

گفتنی است شرایط روحی مهندس کوروش زعیم در پی احضار و فشارهای متمادی بر وی نامتعارف گزارش شده و اطرافیان وی به شدت نگران سلامتی وی میباشند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید