خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با ملاقات حضوری نسرین ستوده با فرزند خردسالش

مخالفت با ملاقات حضوری نسرین ستوده با فرزند خردسالش

خبرگزاری هرانا – همسر نسرین ستوده از مخالفت با درخواست ملاقات یک دقیقه ای فرزند خردسالش با این وکیل زندانی خبر داد و از مرگ «احساس و عاطفه بین مسئولان اظهار نگرانی کرد.

رضا خندان در فیس بوک خود نوشت: “با اینکه تردیدی نداشتم که ملاقات حضوری نخواهند داد حتی به مناسبت امروز که شب یلدا است ولی سماجت و پرسش‌ها و دلتنگی‌های عجیب و جدید نیما باعث شد که از مسولین آنجا بخواهم تماس بگیرند تا این بچه بعد از مدت‌ها حداقل یک دقیقه در راهرو بغل مادرش برود. فقط یک دقیقه تقاضا کردم با اینکه کارسختی بود. من و نیما امروز دوتایی ملاقات رفته بودیم. مهراوه به خاطر امتحان‌اش نمی‌توانست ملاقات بیاید. بقیه‌ی اعضای خانواده نسرین هم کماکان ۵ ماه است که ممنوع‌الملاقات هستند، به همین خاطر احساس تنهایی غریبی داشت.”

وی در پایان اضافه میکند:  “اشکال زیادی ندارد که ملاقات حتی برای یک دقیقه آن هم در یک چنین روزی ندادند. موضوع آنگاه خطرناک می‌شود که در کمال خونسردی این کار را می‌کنند. و این یعنی مرگ احساس و عاطفه”

نسرین ستوده وکیل حقوقدان و فعال حقوق بشر و نیز برنده جایزه حقوق بشر”سازمان حقوق بشر بین‌الملل”است که به شش سال حبس تعزیری و ده سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم گردیده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳۷ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان باید با نظارت لازم، اجازه ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در فواصل زمانی معین را داشته باشند. این ارتباط می تواند شامل نامه نگاری و تماس تلفنی یا ملاقات حضوری در زندان باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید