خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  انتقال سعید آقا براری، فعال سابق دانشجویی، به زندان اوین

انتقال سعید آقا براری، فعال سابق دانشجویی، به زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سعید آقا براری، فعال سابق دانشجویی و از کنشگران حقوق بشری، که از ۲۳ آبان ماه امسال مفقود شده بود، به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این فعال سابق دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی، روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۰ درحالیکه عازم محل کار خود بود، مفقود گردید، تا اینکه شامگاه همان روز چند تن از ماموران امنیتی، با مراجعه به منزل وی و ایجاد ارعاب برای خانواده، به جستجوی آن محل و ضبط و انتقال کامپیوتر و برخی اموال شخصی وی اقدام کردند.

این در حالی است که ماموران امنیتی در برابر پرسش خانواده این فعال سابق دانشجویی پیرامون محل و وضعیت پسرشان، هیچ پاسخی نداده و هشدار داده بودند که از رسانه ای کردن حضور ماموران و تفتیش منزل خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، با گذشت دو هفته از ناپدید بودن سعید آقا براری، وی هفته گذشته ضمن تماس با خانواده، از انتقال خود از بازداشتگاهی امنیتی، به زندان اوین خبر داده و اعلام کرده است که فعلا ممنوع الملاقات می باشد.

ضمن این که هنوز از دلیل بازداشت و وضعیت جسمانی این فعال سابق دانشجویی خبری منتشر نشده است.

طی هفته های گذشته، فشار بر فعالان دانشجویی، مطبوعاتی و حقوق بشری، موجی فزاینده داشته و گروه زیادی احضار، بازداشت و ناپدید شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید