خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۸ آذر ۱۳۹۰, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۹/۰۸ ساعت ۱۲:۱۸:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ۱۲ کافی نت در شهر قزوین پلمپ شد

۱۲ کافی نت در شهر قزوین پلمپ شد

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات حفاظتی ۱۲ کافی نت در شهر قزوین پلمپ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ پاسدار علی شعبانی در این باره گفت: در جهت اجرای طرح ساماندهی مراکز ارایه دهنده خدمات اینترنتی در فضای تولید و تبادل اطلاعات استان از ابتدای آذر ماه امسال با تشکیل کارگاههای آموزشی با شرکت مسئولان کافی نتهای شهر قزوین و اقبالیه، دارندگان این مراکز با اهمیت فعالیت در این حوزه آشنا شدند.

وی افزود: در این کلاسهای آموزشی ضمن تشریح ماموریتهای پلیس فتا، شگردهای مجرمانه اینترنتی در استفاده از اماکن عمومی مجازی هم تبیین و تشریح شد.

سرهنگ شعبانی تصریح کرد: علیرغم توصیه جدی پلیس به متصدیان کافی نت ها در خصوص رعایت نکات حفاظتی و امنیتی متاسفانه برخی از این واحدها به این موضوع توجه جدی نکردند.

این مسئول یادآورشد: پس از توصیه مسئولان مراکز خدمات اینترنتی روز گذشته ماموران پلیس فتا با هماهنگی دستگاه قضایی استان، از کافی نت های شهر قزوین بازدید کردند که ۱۲ کافی نت که هیچیک موارد حفاظتی و امنیتی را رعایت نکرده بودند پلمب شدند.

رئیس پلیس فتا استان قزوین اظهارداشت: از متصدیان کافی نت ها درخواست می شود واحدهای خود را به دوربین های مدار بسته مجهز کنند و قبل از آن که سیستم را جهت کاربری در اختیار مشتری قرار دهند با دریافت کارت ملی نسبت به احراز هویت افراد و مشتری ها اقدام کنند.

وی افزود: همچنین متصدیان کافی نت ها ضروری است تا ساعت شروع و پایان کاربری را نیز به دقت در دفاتر مخصوص ثبت کنند تا از مشکلات آتی جلوگیری شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید