خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مرگ یک دانشجو در دانشگاه آزاد ورامین و تحصن دانشجویان

مرگ یک دانشجو در دانشگاه آزاد ورامین و تحصن دانشجویان

خبرگزاری هرانا – مرگ یک دانشجو در دانشگاه آزاد واحد ورامین-پیشوا به نام “آزاده عطاءاللهی” متولد ۱۳۶۲ و دانشجوی رشته زبان و ادبیات انگلیسی، تحصن و اعتراض تعداد کثیری از دانشجویان این دانشگاه را به همراه داشت.

بی‌دقتی راننده اتوبوس سرویس دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا هنگام دور زدن در داخل محوطه دانشگاه، صبح روز دوشنبه، هفتم آذرماه، حادثه آفرید و منجر به فوت یک دانشجوی دختر ترم اولی زبان و ادبیات انگلیسی شد.

به گزارش مهر، ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح دیروز با شروع ساعت کاری دانشگاه و با ورود دانشجویان به محوطه دانشگاه، همه چیز طبق روال عادی ادامه داشت تا اینکه دانشجویان متوجه صدای برخورد اتوبوس و ترمز شدید آن در میان محوطه دانشگاه شدند.

این حادثه پس از برخورد یک دستگاه اتوبوس سرویس دانشگاه که در حال دور زدن بود، با آزاده عطاء اللهی رخ داد و این اتوبوس پس از عبور چرخ‌های جلو اتوبوس از روی این دانشجو متوقف شد.

پس از اینکه نیروهای امدادی دانشجوی مصدوم را از زیر اتوبوس خارج کردند و پس از انجام مجدد مراحل احیا و تنفس با ماسک، وی را که دیگر نبضی در بدن نداشت، به سوی نزدیک‌ترین بیمارستان انتقال دادند.

با توجه به شدت ضربه و عبور اتوبوس از روی این دانشجوی جوان، وی اندکی پس از ورود به بیمارستان به علت شکستگی استخوان، جراحات داخلی و همچنین مختل شدن سیستم تنفسی، فوت کرد.
گفته می‌شود مرحومه آزاده عطاءاللهی به دلیل شدت جراحات وارده، قبل از خروج از زیر اتوبوس و انتقال به بیمارستان، در دم از دنیا رفته است.

مدتی قبل نیز عده ای از دانشجویان به نحوه عبور و مرور سرویس‌های اداری و اتوبوس‌های مسافربر در داخل دانشگاه و عدم رعایت سرعت مطمئنه توسط آن‌ها، به مدیران دانشگاه هشدار داده بودند، اما تا لحظه فوت این دانشجو، هیچ ترتیب اثری داده نشده است.

به گزارش هرانا، تعداد کثیری از دانشجویان در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان دانشگاه که منجر به مرگ این دانشجوی جوان شد، تحصن کرده و شعارهای اعتراضی سر دادند.

این تجمع اعتراضی از ساعت ۱۲ ظهر و در مقابل ساختمان اصلی دانشگاه شکل گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید