خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  آمنه بهرامی دیه‌ی دو چشمش را دریافت نمی‌کند

آمنه بهرامی دیه‌ی دو چشمش را دریافت نمی‌کند

خبرگزاری هرانا – شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران اعلام کرده است آمنه بهرامی به دلیل “بخشیدن کامل” مجید موحد، نمی‌تواند پول دیه را دریافت کند.

روزنامه شرق در این خصوص نوشت: “آمنه بهرامی می‌گوید از قصاص گذشت کرده اما دیه چشمانش را می‌خواهد اما اجرای احکام می‌گوید صورت‌جلسه نشان می‌دهد او گذشت کامل کرده ‌است.”

بر اساس این گزارش “این صورت‌ جلسه مورد اعتراض آمنه قرار گرفت اما به او گفته ‌شده است دیگر نمی‌توانند کاری بکنند و این صورت‌جلسه قطعی است. آمنه مدعی است این رضایت او نیست و چون بینایی‌اش را از دست داده، نمی‌دانست در آن صورت‌جلسه چه نوشته ‌شده است.”

آمنه بهرامی در سال ۱۳۸۳ با اسیدپاشی از سوی خواستگارش، مجید موحد، نابینا شد.

موحد به تازگی از سوی شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران از لحاظ جنبه عمومی جرم به ۱۰ سال حبس و پنج سال تبعید محکوم شده است. وی که از سال ۱۳۸۳ در زندان است، حدود هفت سال از ۱۰ سال حبس را گذرانده است.

اجرای حکم قصاص “چشم در برابر چشم” برای مجید موحد که از سوی آمنه بهرامی درخواست شده بود و دادگاه نیز با آن موافقت نموده بود، چندین بار به عقب افتاد تا اینکه در مردادماه سال جاری دقایقی قبل از اجرای حکم ریختن اسید به چشمان مجید موحد، آمنه بهرامی اعلام کرد وی را می‌بخشد و به این ترتیب اجرای حکم قصای متوقف شد.

این در حالی است آمنه بهرامی گفته بود با اینکه مجید موحد را بخشیده اما دیه ۲۰۰ میلیونی را برای پیگیری درمانش از وی می‌خواهد.

اما نورالله عزیزمحمدی، رییس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری تهران گفته است: “هیچ ‌اعتراضی از آمنه یا وکیلش درباره حکم صادره به این شعبه ارائه نشده ‌است و قضات بر اساس اعلام رضایتی که در پرونده وجود داد، اعلام نظر کردند.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید