خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سه شهروند در ساری به دار آویخته شدند

سه شهروند در ساری به دار آویخته شدند

خبرگزاری هرانا – بامداد روز گذشته، بیست و نهم آبان ماه، سه زندانی در زندان شهرستان ساری به دار آویخته شدند.

بر اساس گزارش ایسنا، اتهام سه شهروند اعدام شده در زندان ساری از سوی مراجع قضایی مازندران، جرایم مربوط به مواد مخدر عنوان شده است.

اسدلله جعفری، دادستان عمومی و انقلاب ساری در این باره گفت: “این افراد با وجود دستگیری مکرر و تحمل حبس، در پرونده اخیر به میزان بالایی در امر توزیع موادمخدر مشارکت داشتند که صبح روز یک‌شنبه به دار مجازات آویخته شدند.”

وی ادامه داد: “این سه نفر که از عوامل اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در استان مازندران بودند پس از دستگیری به مقامات قضایی تحویل و با تکمیل تحقیقات و رسیدگی در مراحل مختلف قضایی نهایتا با قطعی شدن حکم و تنفیذ حکم صادره از سوی دادستان کل کشور و اجری تشریفات لازم سحرگاه ۲۹ آبان در زندان شهرستان ساری به دار آویخته شدند.”

این گزارش به هویت اعدامیان هیچ اشاره‌ای نداشته است.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
  • بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید