خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای طرح ویژه امنیتی در مرزهای استان کردستان با عراق آغاز شد

اجرای طرح ویژه امنیتی در مرزهای استان کردستان با عراق آغاز شد

خبرگزاری هرانا – معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: طرح ویژه امنیتی به منظور نظارت بیشتر و دقیق‌تر در ترددهای غیرقانونی در سطح مرزهای استان کردستان با کشور عراق، اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ایرج حسن‌زاده»، در همایش «جامعه سالم عاری از اعتیاد» که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: طرح ایجاد حریم ویژه امنیتی در مرزهای استان در قالب منطقه قرمز اجرا می‌شود که در این منطقه نیروهای امنیتی و انتظامی مرزی هرگونه تحرک عوامل ترددکننده غیرمجاز را رصد و در صورت بی‌توجهی به دستورات نیروهای انتظامی با قاطعیت با آنان برخورد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح که در برنامه پنجم توسعه کشور به وزارت کشور تکلیف شده، همه مباحث مرزی کشور مورد توجه قرار گرفته است، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مفتخر است با تقدیم ۳ هزار شهید و بیش‌از ۱۰ هزار جانباز پرچمدار مبارزه عملی با مواد مخدر در دنیاست.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان بیان کرد: در منطقه زرد این طرح، روستاییان ساکن در نوار مرزی با دریافت کارت تردد ویژه و بدون هیچگونه مشکلی به انجام امور روزمره خود نظیر کشاورزی و دامپروری پرداخته یا برای انجام مراودات تجاری قانونی با رعایت دستورالعملهای ابلاغی از سوی فرمانداری‌ها، می‌توانند اقدام به صادرات یا واردات کالا کنند.

حسن‌زاده، وضعیت استان کردستان را از لحاظ بروز مشکلات اجتماعی و سیاسی امنیتی مرتبط با اعتیاد به مواد مخدر در مقایسه با سایر استانهای کشور، مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در مرزهای غربی کشور بحث تردد مرتبط با مواد مخدر مطرح نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان یادآورشد: ایران اسلامی با اقتدار از تمامیت ارضی خود دفاع کرده، اجازه هیچ گونه تعرض به مرزهای کشور را نخواهد داد.

بر پایه این گزارش، طرح ایجاد حریم ویژه امنیتی در مرز‌ها، از امروز، ۲۳ آبان در استان کردستان به اجرا درمی‌آید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید