خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت حسین فایضی، جانباز و از اعضای ستاد میرحسین موسوی

بازداشت حسین فایضی، جانباز و از اعضای ستاد میرحسین موسوی

خبرگزاری هرانا – حسین فایضی، از اعضای ستاد مهندس میرحسین موسوی، صبح روز چهارشنبه بیستم مهر ماه بازداشت شد.

به گزارش کلمه، در این روز سه مامور امنیتی پس از ورود به منزل آقای فایضی و تفتیش آن، این فعال ستاد مهندس موسوی را بازداشت کرده و وسایل شخصی او را نیز با خود برده‌اند.

مراجعات مکرر خانواده وی به دادسرای شهید مقدسی و پیگیری از سازمان های مرتبط نیز هیچ نتیجه ای نداشته است و مسئولان امنیتی و قضایی تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت او به خانواده نداده‌اند.

بدین ترتیب پس از گذشت بیش از ۱۵ روز، خانواده هیچ اطلاعی از وضعیت او ندارند و با وجود آنکه وی دو کودک خردسال دارد که وابستگی شدیدی به پدر خود دارند، حتی از یک تماس تلفنی محروم بوده است.

آقای فایضی از ابتدای پیروزی انقلاب در عرصه های مختلف فعال بوده و سابقه چند سال حضور فعال و مستمر در جبهه‌های جنگ را در کارنامه خود دارد. او جانباز است، با توجه به عفونت شدید در ناحیه گوش خود، تحت درمان بوده و این موضوع بر نگرانی خانواده درباره سلامتی وی افزوده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید