خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع جمعی از کارگران کشت و صنعت کارون مقابل مجلس

تجمع جمعی از کارگران کشت و صنعت کارون مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران کشت و صنعت نیشکرکارون شوشتر، در اعتراض به عدم محاسبه سوابق بیمه‌ای وسنوات و عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی‌تجمع کردند.

این کارگران با سابقه ۲۰ الی ۳۰ سال کار به صورت قراردادی در شرکت کشت صنعت کارون به شغل نی بری اشتغال دارند که در محاسبات سابقه بیمه با تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌اند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به اینکه با توجه به اینکه کارگران فصلی هستند مدت ۴ روز است که دست از کار کشیده‌اند و قبلا هم دست به تجمع زده‌اند، افزود: نتیجه این تجمعات تصویب مصوبه‌ای است بین تامین اجتماعی وکارفرمایان دو شرکت، که با نظارت کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌صورت پذیرفت که تامین اجتماعی متعهد به پی گیری محاسبات بیمه‌ای و سنوات کارگران این شرکت شده است که تاکنون اقدامی از سوی تامین اجتماعی صورت نگرفته است.

وی اظهار داشت: از مسوولین و نمایندگان مجلس درخواست داریم نسبت به حل مشکلاتمان اقدام کنند.

لازم بذکر است کاهش توجه دولت به کارگران باعث شده است که جامعه کارگری از وضعیت خوبی برخوردار نباشند و ما شاهد افزایش تجمعات کارگری و مشکلات بیشتر آن‌ها باشیم و این هشداریست برای آن دسته از مسئولین که اصلاح قانون کار را بدون توجه به مشکلات قشر کارگر روی میز مذاکره گذاشته‌اند.

گفتنی ست اخیرا جمعی از همین کارگران در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود نیز در مقابل کارخانه دست به تجمع زده بودند.


مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید