خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  داوود سلیمانی از زندان رجایی شهر به مرخصی آمد

داوود سلیمانی از زندان رجایی شهر به مرخصی آمد

خبرگزاری هرانا – داوود سلیمانی عضو ارشد جبهه مشارکت به مرخصی آمد.

به گزارش رسیده به جرس، داوود سلیمانی که بیش از دوسال است در زندان به سر می برد، بتازگی از زندان رجایی شهر به مرخصی آمده است.

شب گذشته شکوری راد و تنی چند از اصلاح طلبان به دیدن وی رفتند.

وی در طول مدت حبس به بیماری قلبی مبتلا و مدتی بستری بود. سلیمانی همچنین مدتها از حق هواخوری و تماس تلفنی محروم بود.

این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و استاد دانشگاه که خرداد ماه ۱۳۸۸ ودر جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت شده بود، توسط شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس و ده سال محرومیت از فعالیت در احزاب و‎ ‎مطبوعات محکوم گردید، که شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان، محکومیت وی را‏‎ ‎از شش سال به سه سال کاهش داد‏‎.‎

سلیمانی خردادماه سال گذشته بعد از انتشار نامه سرگشاده‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، همراه با عیسی سحرخیز و رسول بداغی، از زندان فردیس به زندان رجایی‌شهر منتقل گردید.

سلیمانی در نامه سرگشاده‌ خود به رهبری، با شرح آن‌چه در زمان بازجویی بر وی رفته بود، خواستار اعزام گروهی از سوی رهبری برای رسیدگی به امور زندانیان شده بود.
این فعال اصلاح طلب از هرگونه امکان مرخصی تاکنون بی بهره بوده و به رغم وعده های داده شده و قرار وثیقه، حتی به یک مرخصی کوتاه هم نیامده بود.

داوود سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و استاد دانشگاه و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و معاون دانشجویی دانشگاه تهران در دوره اصلاحات (زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی) بود.

وی در سال ۷۸ و در زمان حمله‌ لباس‌شخصی‌ها به کوی دانشگاه تهران نقش مؤثری در افشای جنایت‌های لباس‌شخصی‌ها و عوامل سرکوبگر نیروی انتظامی در حمله به کوی دانشگاه داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید