خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۰, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۲۷ ساعت ۱۹:۱۳:۱۲

    خانه  > اعدام  >  اعدام یک مرد در شیراز به اتهام قتل

اعدام یک مرد در شیراز به اتهام قتل

خبرگزاری هرانا – دادگستری استان فارس اعلام کرد یک مرد شیرازی به اتهام قتل اعدام شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، معاون دادستان شیراز اظهار داشت: «کورش الف» قاتل ۳۵ ساله، یکم آذر ماه ۸۹ «فرزانه ف» را به قتل رساند و اقدام به سرقت طلا‌ها و مثله کردن مقتوله بعد از قتل وی کرد.

مصطفی بحرینی افزود: ضرب و جرح شدید دو کودک مقتوله به‌نام‌های «آریا الف» شش ساله و «آرسه الف» ۹ ماهه از دیگر جرایم ارتکابی این قاتل است.

وی ادامه داد: قاتل و مقتوله، خویشاوند سببی بودند و قاتل با سوءاستفاده از همین اعتماد در آذرماه سال گذشته در ساعت ۳۰، ۱۱ صبح به منزل مقتوله مراجعه کرد و با تبری که از قبل در کیف جاسازی کرده بوده از غفلت مقتوله سوءاستفاده و از پشت سر چندین ضربه بر سر وی وارد کرد و او را کشته و پس از قطع دست مقتول از ناحیه مچ، طلاهای وی را به سرقت برد.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
  • بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید