خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۰, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۲۰ ساعت ۲۱:۱۵:۰۱

    خانه  > اعدام  >  سه نفر در سمنان و سه نفر در کرج اعدام شدند

سه نفر در سمنان و سه نفر در کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – علی رغم اجرای حکم اعدام ۴ نفر در خمینی شهر (همایون شهر) اصفهان در ملاء عام سه زندانی روز گذشته در سمنان و سه تن نیز در زندان قزل حصار کرج اعدام شدند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، سه زندانی به نامهای تقی قهرمانی، بابا علی آخرتی، لطیف {…} از سالن۱، واحد۲ زندان قزل حصار به اتهام داشتن مواد مخدر به دار آویخته شدند.

هم چنین روابط عمومی دادگستری استان سمنان، از اجرای حکم سه زندانی در روز سه شنبه ۱۹ مهر ماه در زندان این شهر خبر داده است.

سه متهم با مشخصات”ع . ص” ۴۳ ساله اهل نیشابور با جرم حمل و نگهداری ۳۱ کیلوگرم هروئین فشرده (کراک)، “ع . ج” ۴۴ ساله اهل مشهد با جرم حمل و نگهداری بیش از یک کیلو و ۸۰۰ گرم کراک و ” ر . ق” ۴۳ ساله اهل تربت حیدریه و با جرم حمل و نگهداری ۱۳ کیلو و ۶۵۰ گرم کراک که توسط دادگاه انقلاب اسلامی سمنان به اعدام محکوم شده بودند پس از طی تشریفات قضایی و تأیید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، صبح روز سه شنبه در زندان مرکزی سمنان این حکم به اجرا در آمد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید