خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۰, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۹/۱۶ ساعت ۶:۱۵:۳۱

    خانه  > اعدام  >  انتقال ۴ زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

انتقال ۴ زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – مسئولین زندان مرکزی کرمان چهار زندانی عادی این زندان را جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل نمودند.

به گزارش هرانا و به نقل از فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز سه شنبه ۱۲ مهر ماه سال جاری ۴ زندانی عادی از بندهای مختلف زندان مرکزی کرمان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

گفتنی است سن زندانیان زیر ۴۰ سال می‌باشد. اسامی دوتن از زندانیان به قرار زیر است:

۱-    علی شکوهی
۲-    حسین رخشانی – شهروند افغانی
طبق این گزارش اسامی دوتن دیگر از زندانیان مشخص نمی‌باشد.

این گزارش می‌افزاید: گفته می‌شود هر ۴ زندانی امروز چهار شنبه ۱۴ مهر ماه به چوبه دار سپرده می‌شوند.

لازم به یادآوریست مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران چندی پیش در اطلاعیه‌ای نسبت به اعدام‌های گسترده و بعضا شتابزده واکنش نشان داده بود.

در قسمتی از این بیانیه آمده: در پی افزایش موج جدید اعدام‌ها در ایران که در پایان ماه رمضان آغاز و تا اواخر شهریور ماه ادامه داشت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران معتقد است همزمانی موج اعدام‌ها با تاکید قوای سه گانه در برخورد قاطع با ناامنی در جامعه چنین می‌نماید که حکومت ایران بنا دارد به وسیلهٔ اعدام‌های گسترده و بعضا شتاب زده، در این مقطع زمانی بی‌اعتنا به صورت مسئله و ریشه‌های ناامنی، به کاهش بحران‌های موجود در جامعهٔ ایران از طریق ایجاد فضای رعب و وحشت بپردازد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳۱ کنوانسیون حقوق زندانیان: تنبیه و شکنجه بدنی، قرار دادن زندانی در سلول تاریک و یا هرگونه مجازات بیرحمانه، غیرانسانی و اهانت آمیز تحت هر شرایطی ممنوع است و باید به طور کامل از لیست مجازات و تنبیه برای جرائم انضباطی خارج شود.

بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید