خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  فوت دانشجوی دختر دانشگاه امیرکبیر

فوت دانشجوی دختر دانشگاه امیرکبیر

خبرگزاری هرانا – یکی از دانشجویان دختر دانشگاه امیر کبیر، به دلایل نامعلوم در خوابگاه این دانشگاه، فوت کرد، این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که دانشگاه‌ها به تازگی سال تحصیلی جدید را آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پی فوت دانشجوی کارشناسی ارشد نوبت دوم پلیمردرخوابگاه‌این دانشگاه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این اطلاعیه به ذکر جزئیات این حادثه پرداخت واعلام کرد: «براساس گزارش امور دانشجویی دانشگاه مرحومه خانم مهندس آمنه زنگنه از دانشجویان ورودی ۸۹ کار‌شناسی ارشد این دانشگاه در پی مصدومیت در خوابگاه و با وجود تلاش های فراوان پزشکان عملیات احیا موثر واقع نشده و متاسفانه فوت نمودند.»

این اطلاعیه می افزاید: «دانشگاه با تشکیل تیم ویژه درصدد کشف علت حادثه و تنویر موضوع است.»

به گزارش دانشجونیوز، آمنه زنگنه ورودی سال ١٣٨٩ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بر اثر استنشاق گاز ناشی از اسید که برای باز کردن لوله‌های فاضلاب استفاده شده بود، در خوابگاه مرادی در نزدیکی درب خیابان رشت این دانشگاه دچار خفگی شده است.

متاسفانه مقامات مسئول در این زمینه اطلاع رسانی مناسب برای آگاهی دانشجویان انجام نداده و عدم آگاهی از این امر موجب خفگی آمنه زنگنه در حمام شده است.

در حالی که مسئولان دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که وی بعد از انتقال به بیمارستان جان سپرده است، مسئولان بیمارستان از فوت وی سه ساعت قبل از انتقال به بیمارستان خبر داده‌اند.

برخی از دوستان آمنه زنگنه اعلام کرده‌اند که وی به دلیل عدم اسکان دائم از سوی مسئولان و بی‌برنامگی موجود در تخصیص خوابگاه به دانشجویان، شب گذشته در نمازخانه خوابگاه به سر برده و از حمام زیرزمین برای استحمام استفاده کرده است. آنان با بیان این نکته که اگر وضعیت اسکان وی مشخص شده بود، هر گز این حادثه تلخ رخ نمی‌داد، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه در این زمینه شدند.

وضعیت اسفناک بسیاری از خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عدم رسیدگی به این وضعیت، در حالی که بودجه‌های کلانی صرف ساخت و سازهای غیر ضروری در دانشگاه شده است، در سال‌های گذشته نیز اعتراض دانشجویان را در پی داشته است. چندی پیش نیز در حادثه‌ای دیگر در خوابگاه دانشجویان پسر، سقوط آسانسور منتج به قطع پای یکی از دانشجویان شد.

اعلام افسردگی آمنه زنگنه توسط مسئولین خوابگاه و ایجاد شائبه خودکشی وی، در حالی که مسئولین بیمارستان مرگ وی را بر اثر استنشاق گاز عنوان کرده‌اند، خشم دوستان وی و دانشجویان را برانگیخته است. دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پی این حادثه تلخ اعلام کرده‌اند که فردا در جلوی دانشکده پلیمر نسبت به بی‌توجهی مسئولین امر و مرگ دلخراش یار دبستانیشان تجمع کرده و اعتراض خواهند کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید