خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۰, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۰۶ ساعت ۱۴:۰۶:۱۹

    خانه  > اعدام  >  حکم شلاق چهار شهروند در شهرستان گتوند اجرا شد

حکم شلاق چهار شهروند در شهرستان گتوند اجرا شد

خبرگزاری هرانا – حکم شلاق چهار شهروند در شهرستان گتوند(استان خوزستان) به اتهام سرقت از بانک در ملاء‌عام به اجرا در آمد.

کریم سجادی‌فر -دادستان عمومی و انقلاب گتوند از توابع استان خوزستان- در این‌باره گفت: “با قطعی شدن رای صادره درخصوص محکومان سرقت بانک ملی گتوند، بخشی از این حکم امروز روبه‌روی محل سرقت به اجرا در می‌آید.”

به گزارش آفتاب، سجادی‌فر گفت: “به موجب این حکم، «م. د»، «ع. م» و «ج. م» مته‌مان ردیف اول تا سوم این پرونده و دارای سوابق عدیده کیفری و متواری به دلیل ارتکاب جرایم مشارکت در سرقت ۳۲ میلیارد و ۳۸ هزار و ۵۰۰ ریال وجه نقد از بانک ملی شهرستان گتوند و یک دستگاه ون از این بانک، به تحمل سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملاء‌عام همچنین درخصوص مشارکت در تخریب درهای ورودی، قفل دوربین‌های مداربسته و سیستم دزدگیر به سه سال حبس محکوم شدند.”

وی ادامه داد: “متهم ردیف چهارم به هویت «الف. ق» به دلیل ارتکاب معاونت در سرقت مزبور، به تحمل شش ماه حبس و یک ضربه شلاق محکوم شد.”

سجادی‌فر گفت: “همچنین با توجه به سوابق کیفری متعدد محکومان به‌ویژه در امر سرقت از بانک‌ها و شرکت آنان در قاچاق کالا، دادگاه از باب تتمیم مجازات، هر چهار متهم را به اقامت اجباری به مدت سه سال در شهرستان‌هایی دور از محل سکونتشان محکوم کرد.”

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هیچ کس نباید شکنجه شود یا تحت مجازات یا رفتاری ظالمانه، ضد انسانی یا تحقیر آمیز قرار گیرد.

بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید