خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۰۵ ساعت ۱۷:۵۵:۵۹

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ آتش سوزی یک هکتار و نیم از جنگل‌های شهرستان سردشت

هرانا؛ آتش سوزی یک هکتار و نیم از جنگل‌های شهرستان سردشت

خبرگزاری هرانا – بامداد ۵ مهر ماه جنگل‌های حومه روستای «قلعه رش» شهرستان سردشت به دلایلی نامشخص دچار آتش سوزی شد.

به گفته یکی از منابع محلی به گزارشگر هرانا محل این آتش سوزی بزرگ که در‌آن یک هکتار و نیم از جنگل‌های مجاور روستا در آتش سوخت از ساعت ۱۲ شب شروع شد و تا ساعت‌های پایانی بامداد ادامه داشت.

همراه با جنگل‌های محوطه روستا، علوفه و دام مردم روستا هم در آتش سوخت. مردم روستا با مشاهده آتش و بزرگی آن اقدام به تماس با مسئولان زیربط نمودند که متاسفانه هیچ کدام از آن در محل حاضر نشدند و در جهت اطفای حریق هیچ کمکی به مردم روستا ننمودند و تا مهار کامل آن، مردم روستا خود و بدون هیچ گونه امکاناتی اقدام به مهار آتش نمودند.

یکی از روستایان اظهار داشت که در پی آتش سوزی اقدام به تماس با هر یک از مسئولان منابع طبیعی، آتش نشانی و حتی فرمانداری نمودیم که متاسفانه هر کدام به دلایلی از کمک سرباز زدند.

این منبع آگاه گفت: شدت آتش سوزی باعث شد با شخص فرماندار تماس گرفته شود که ایشان در جواب اظهار نمودند که فقط در موارد خاص اقدام خواهیم نمود.

لازم به ذکر است مردم روستای «قلعه رش» در پی قتل چند نفر کاسب کار از سوی نیروی انتظامی در هفته گذشته اقدام به اعتراض نمودند و در نتیجه آن یک خودروی فرمانداری در جریان اعتراضات آتش زده شد.

مردم روستا معتقدند عدم همکاری نهادهای مرتبط با اعتراض‌های هفته گذشته مردم این روستا بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید