خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  زنان رکورددار خودکشی در ایلام

زنان رکورددار خودکشی در ایلام

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ‌در ایلام از هر دو هزار نفر ۲ نفر به خودکشی اقدام می‌کنند و در این میان زنان رکورد دار خودکشی هستند.

داریوش قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی پانا در خصوص آمار خودکشی در مناطق غربی کشور اظهار داشت: متاسفانه وضعیت خودکشی در غرب کشور بالاست و استان ایلام در آمار خودکشی بالا‌ترین رقم را در بین استان‌های کشور داراست.

وی در ادامه افزود: آمار نشان می‌دهد که از هر دو هزار نفر دو نفر به خودکشی اقدام می‌کنند و هر ساله این آمار رو به افزایش می‌رود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموع وضعیت فرهنگی در این نقاط کشور مطلوب نیست تصریح کرد: ‌فقر فرهنگیٰ‌اقتصادی و عدم همبستگی اجتماعی به بالا رفتن آمار خود کشی در این استان کمک کرده است.

قنبری به آثار و عواقب روانی بعد از جنگ نیز اشاره کرد و گفت: ‌ به جرات می‌توان گفت که آمار خودکشی در میان زنان رقم بالاتری را به خود اختصاص می‌دهد که خودسوزی از جمله راه‌های خودکشی در میان آنان است.

به گفته نماینده کمیسیون اجتماعی مرحله گذار از سنت و ورود به مدرنیته یکی از عوامل دخیل در بالا بودن خودکشی در میان زنان این استان است.

وی افزود: ‌کنترل‌های خارج از چارچوب‌های قانونی وعرفی و مسائل مربوط به رسومات گذشته موانعی را بوجود می‌آورد که فشار زیادی بر زنان وارد کرده و قربانی بیشتری می‌گیرد. همچنین ویژگی‌های جامعه مردسالارانه تاثیرات مخرب فراوانی با خود به همراه داشته است.

قنبری در پایان با اعتقاد بر اینکه مطالعات کافی از سوی مسئولان در فرهنگ و رسومات این نقاط کشور صورت نگرفته است خاطرنشان کرد: ‌توجه بیش از پیش مسئولان به معضلات اقتصادی و فرهنگی بزرگ‌ترین عامل در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص معضل خودکشی در میان افراد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید