خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اخراج بهرام اسماعیل بیگی، فعال سابق دانشجویی از محل کار

اخراج بهرام اسماعیل بیگی، فعال سابق دانشجویی از محل کار

خبرگزاری هرانا – بهرام اسماعیل بیگی، فعال سابق دانشجویی و مسئول شعبه استان اصفهان ادوار تحکیم، با دخالت مقامات امنیتی استان اصفهان از محل کار خود اخراج شد.

به گزارش ادوارنیوز، این اتفاق در پی دستور کتبی اداره اطلاعات استان اصفهان به حراست مجتمع فولاد مبارکه رخ داده که آقای اسماعیل بیگی در آنجا مشغول به کار بوده است.

بر اساس این گزارش دلیل این اخراج در نامه‏ای که اداره اطلاعات به حراست مجتمع فولاد مبارکه ارسال کرده «موارد مطروحه» ذکر شده است. با این حال به گفته آقای اسماعیل بیگی هیچ مورد مطروحه مشخصی در این نامه ذکر نشده است.

مسئول شعبه اصفهان ادوار تحکیم گفته است که تا قبل از این چندین ماه تحت فشارهای امنیتی شدید و بازجویی‏های موردی دستگاه‏های امنیتی این استان بوده است. وی هم چنین در آخرین بازجویی تهدید به اخراج از کار و بازداشت شده است و مقامات امنیتی شروطی را برای وی عنوان کردند که در صورت نپذیرفتن آن‌ها باید منتظر اخراج و زندان باشد.

بهرام اسماعیل بیگی همچنین به عنوان مشاور در پروژه‌های خطوط انتقال نفت و گاز در خوزستان فعالیت داشته که سال گذشته از آنجا نیز با دستور دستگاههای امنیتی اخراج شده است.

وی گفته است شرایط اداره اطلاعات استان اصفهان شامل ترک فعالیت‌های سیاسی بطور کامل، استعفا از ادوار تحکیم و اعلام برائت و همچنین موضع گیری علیه ادوار و جنبش سبز طی چندین مصاحبه می‌شدند که وی در‌‌ همان بازجویی ابتدایی کتبا اعلام کرده است که هیچ کدام از این شروط را نخواهد پذیرفت. به گفته وی مقامات دستگاه امنیتی اعلام کرده بودند که در پی عدم پذیرش شروط مطرح شده، باید منتظر عواقب حرکت خود باشد.

این عضو سابق دفتر تحکیم وحدت دارای ۵ سال سابقه کار در مجتمع فولاد مبارکه بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید