خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  ادامه اعتراض صنفی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی

ادامه اعتراض صنفی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی

خبرگزاری هرانا – دانشجویان معترض دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرده‌اند که تا دستیابی به همه خواسته‌های خود به اعتراض و تجمع ادامه خواهند داد.

به گزارش دانشجونیوز، روز گذشته مدیریت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی دستور داده است که دانشجویان پسر و دختر ترم پنج کار‌شناسی ارشد و ترم هفت دکتری ساکن خوابگاه این دانشگاه، باید تا پایان روز خوابگاه‌های خود را ترک کنند.

بر این اساس تنها دانشجویانی می‌توانند از امکانات خوابگاه استفاده کنند که از استاد راهنما، مدیریت دانشکده و معاونت آموزش نامه‌ای مبتنی بر لزوم سکونت در شهر تهران برای انجام پایان نامه تحصیلی ارائه دهند. این در حالی است که شمار زیادی از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی برای ارائه پایان نامه‌های خود نیاز مبرم به آزمایشگاه، کتابخانه دانشگاه و اساتید راهنمای خود دارند. از سوی دیگر تراکم زیاد در اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی مشکلات فراوانی را ایجاد نموده است.

مسئولین دانشگاه در ‌‌نهایت به دانشجویان قول داده بودند که تا پنج مهر ماه به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خوابگاه تعلق خواهد گرفت، اما بلافاصله روز گذشته مسئولین همهٔ خوابگاه‌ها خبر تخلیهٔ خوابگاه از سوی دانشجویان را به ایشان ابلاغ کرده و گفته‌اند که دانشجویان باید با خوابگاه‌ها تصفیه حساب دائمی داشته باشند. از سویی دیگر خبر اخراج دانشجویان از خوابگاه در حالی ابلاغ شده است که دانشجویان هیچ امکانی برای نگه داشتن وسایل در انبار خوابگاه را ندارند.

پیش از این در دانشگاه شهید بهشتی دانشجویان کار‌شناسی ارشد تا هفت ترم و دکتری تا ده ترم می‌توانستند از خدمات خوابگاهی این دانشگاه استفاده کنند. لازم به ذکر است که خوابگاه‌های داخل شهر این دانشگاه جزو فرسوده‌ترین خوابگاه‌های سطح تهران می‌باشد که یکی از آن‌ها چند ماه پیش با عمری بالغ بر چهل سال تخلیه شد.

تحصن و اعتراض دانشجویان

در همین راستا در روزهای گذشته تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در برابر ساختمان آموزش کل تحصن کرده بودند. دانشجویان معترض در این تجمع شعارهایی در ارتباط با حقوق رفاهی خویش سرداده و خواستار استعفای مسئولین ذی ربط شده‌اند.

مهدوی سمنون مدیر فرهنگی این دانشگاه در دیداری که با دانشجویان معترض داشته، گفته است که دکتر شعبانی رییس دانشگاه شهید بهشتی اعتقاد دارند که این تحصن ریشه‌اش به دست‌های خارجی بر می‌گردد.

دانشجویان دختر و پسر دانشگاه شهید بهشتی گفته‌اند که به اعتراض خود به این رویهٔ مدیریت دانشگاه تا رسیدن به همهٔ خواست‌های خود ادامه می‌دهند.

بنا بر گزارش‌های رسیده به دانشجونیوز، دانشگاه شهید بهشتی دارای ساختمان‌های متعددی است که توسط خیرین به عنوان خوابگاه به این دانشگاه واگذار گشته است که گویا در سالهای اخیر به عنوان منزل شخصی عده‌ای از مدیران این دانشگاه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید