خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محکومیت یکی از فعالین سیاسی تبریز توسط دادگاه تجدید نظر

هرانا؛ محکومیت یکی از فعالین سیاسی تبریز توسط دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی سیامک اردوبازارچیان از روزنامه نگاران و فعالین سیاسی اصلاح طلبِ ساکن تبریز را که در بهمن ماه ۸۹ بازداشت شده بود، به تحمل شش ماه حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، روز گذشته احکام دادگاه های تجدید نظرِ سیامک اردوبازارچیان به وکیل وی ابلاغ شد.

بر این اساس، حکم دادگاه انقلاب که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست رحیم حملبرمبنی بر ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام تشکیل گروه نهضت سبز آزادی و ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس از بابت اتهام توهین به رهبری صادر شده بود در دادگاه تجدید نظر شعبه ۱۹ به ریاست یحیی میرزا محمدی و مستشاری سید اسماعیل مسعودی عینا تایید شد.

حکم دادگاه عمومی جزایی نیز که توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی جزایی تبریز به ریاست کیانوش شکوه تازه مبنی بر نود و یک روز حبس تعزیری برای اتهام توهین به رئیس جمهور و رئیس مجلس و همچنین دو میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس برای اتهام غیبت از خدمت سربازی صادر شده بود توسط دادگاه شعبه ۱۴ تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست جواد فرخ پی و مستشاری حسین یوشانی و محمد ولی‌پور تقلیل یافت به طوریکه با تایید جزای نقدی دو میلیون ریالی از بابت غیبت خدمت سربازی مجازات حبس صادره به پانصد هزار ریال معادل پنجاه هزار تومان جزای نقدی تقلیل پیدا کرد.

گفتنی ست که سیامک اردوبازارچیان از فعالین ستاد انتخاباتی موسوی در دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی بود و به همین علت در شهریورماه سال ۸۸ از دانشگاه اخراج شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید