خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  موسی ساکت، فعال سیاسی، جهت اجرای حکم روانهٔ زندان شد

موسی ساکت، فعال سیاسی، جهت اجرای حکم روانهٔ زندان شد

خبرگزاری هرانا – موسی ساکت مسئول شعبه آذربایجان شرقی ادوار تحکیم وحدت که در انتخابات دهم ریاست‌جمهوری مسئول ستاد شهروند آزاد (حامیان مطالبه محور کروبی) در استان آذربایجان شرقی بود، برای اجرای محکومیتش خود را به زندان تبریز معرفی کرد.

به نوشته ادوارنیوز، این فعال دانشجویی سابق که در ۱۳ آبان سال ۸۸ در تبریز بازداشت شده و به اتهام عضویت در “نهضت آزادی” و فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، با اجرایی شدن حکم در تاریخ ۱۹ شهریور خود را به زندان تبریز معرفی کرد.

احضار موسی ساکت بلافاصله پس از انتشار بیانیه شعبه آذربایجان شرقی ادوار تحکیم وحدت در اعتراض به برخوردهای نهادهای امنیتی با معترضین به وضعیت دریاچه ارومیه صورت گرفت.

در بیانیه مذکور آمده بود: یک بار دیگر سیاست راهبردی نیروهای امنیتی در مواجهه با اعتراضات مدنی مردم آذربایجان ماهیت ریاکارانه دولتمردان ایران را به تصویر کشید، اگر چندی پیش رئیس دولت ایران در مقابل دوربین خبرنگار خارجی از وجود آزادی وحق اعتراض مردم ایران سخن گفت و دولت انگلیس را به خاطر سرکوب مخالفانش به باد انتقاد گرفت، امروز فیلم های منتشر شده از صحنه های وحشتناک خیابانهای تبریز و ارومیه بی اساس بودن این گفته ها را نمایان ساخت؛ البته بعید نیست که آقای احمدی نژاد این بار هم در مقابل دوربین ظاهر شود و اینگونه اعتراض ها را به بیگانگان و عوامل خارجی نسبت دهد؛ اما کیست که نداند اینجا صحبت از خشک شدن دریاچه ای هست که حیات مردمان منطقه به زیست آن بستگی دارد. آنچه در این میان اهمیت دارد و سرنوشت ساز است، توجه همه فعالان مدنی _ زیست محیطی و جریان های فعال سیاسی به این امر حیاتی و شیوه برخورد مقامات با این نوع اعتراضات می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید