خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۰, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۱۷ ساعت ۱۲:۴۷:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  مجلس خبرگان خواستار اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد

مجلس خبرگان خواستار اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد

خبرگزاری هرانا – مجلس خبرگان جمهوری اسلامی از مسئولان آموزش عالی در ایران خواست طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را اجرا کنند.
در بیانیه پایانی دهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری آمده است که «از مسئولین آموزش عالى مى‌ خواهیم در مراکز آموزشى نسبت به اجرای طرح‏هایى چون تفکیک جنسیتى که موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان مى‌شود اقدام نمایند».
به گزارش رادیو فردا، این مجلس در بیانیه پایانی دهمین اجلاسش با تاکید بر ضرورت اجرا شدن طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها افزوده است که این طرح «موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان می‏شود».
طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها یکی از پرحاشیه‌ترین طرح‌ها در دولت دهم محسوب می‌شود که اجرایش با واکنش‌هایی همراه بوده است. از جمله محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در مقطعی از وزیر علوم دولتش خواست که اجرای آن را متوقف کند.
همزمان با بالا گرفتن بحث تفکیک جنسیتی دانشجویان دختر و پسر از مهرماه سال جاری در دانشگاه‌های ایران، محمود احمدی‌نژاد خواستار توقف بازنشسته شدن «بی‌رویه» اساتید و تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها شد.
رئیس جمهور اسلامی ایران در نامه خود به وزرای علوم و بهداشت از تفکیک جنسیتی در برخی دانشگاه‌ها انتقاد کرده و آن را «سطحی و غیر عالمانه» خواند.
وی در این نامه گفت: «شنیده شده که در برخی دانشگاه‌ها، رشته‌ها و کلاس‌های تک‌جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می‌گردد. ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیرعالمانه جلوگیری شود.»
این در حالی است که به گزارش خبرگزاری‌ها، طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم مطرح شده است.
این در حالی است که کامران دانشجو پیشتر در نشستی با روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با تأکید بر «اسلامی شدن دانشگاه‌ها» بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: «قصد داریم از اول مهرماه اگر امکانات برای جدا شدن کلاس‌های زن و مرد نیست، دانشجویان در کلاس‌های درسی در دو ردیف جداگانه بنشینند.»
وی گفته بود که «واژه تفکیک جنسیتی نه از ماست و نه مدون شده در وزارت علوم است و قصد این وزارتخانه مصوب کردن شورای عالی انقلاب فرهنگی است.»
آقای دانشجو  همچنین در پاسخ به انتقاد برخی از افراد به تلاش وزارت علوم برای اجرایی کردن این مصوبه بعد از ۲۴ سال گفت: «این افراد از این که این موضوع اجرایی می‌شود می‌سوزند یا این که خوشحال بودند که ۲۴ سال این موضوع اجرایی نشده است.»
مجلس خبرگان در بیانیه‌اش همچنین نسبت به هرگونه حرکتی که آن را در آستانه انتخابات «فتنه‌انگیز و چالش‌زا» نامیده هشدار داده و همچنین خواستار حمایت از «جهاد اقتصادی» شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید