خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی یکی از شهروندان مسیحی ساکن رشت به قید وثیقه

هرانا؛ آزادی یکی از شهروندان مسیحی ساکن رشت به قید وثیقه

خبرگزاری هرانا- “عبدالرضا متیاس حق‌نژاد”، از شهروندان مسیحی ساکن رشت، پس از ۱۷ روز بازداشت روز جمعه یازدهم شهریورماه با سپردن قرار وثیقه بطور موقت آزاد شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، عبدالرضا متیاس حق‌نژاد که به اتهام ترویج و تبلیغ مسیحیت در تاریخ ۲۶ مرداد ماه سالجاری توسط مأمورین امنیتی در شهر رشت دستگیر شده بود، به قید وثیقهٔ ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این شهروند مسیحی که پس از بازداشت به بازداشتگاه اطلاعات در نزدیکی بندرانزلی منتقل شد، از حق دسترسی داشتن به وکیل در طی مدت بازداشت محروم ماند.

متیاس حق‌نژاد ۳۹ ساله، برای اولین بار در سال ۸۵ به مدت دوازده روز در شهر رشت و بار دیگر در سال ۸۹ به مدت یکماه در شهر شیراز در بازداشت نیروهای امنیتی بود که پرونده‌اش برای رسیدگی به دادگاه بندر انزلی محل تولد وی ارجاع داده شده بود.

همچنین نگرانی‌ها بر پرونده “یوسف ندرخانی” ۳۵ ساله از دیگر شهروندان مسیحی نیز ادامه دارد. ایشان از ۲۰ مهرماه ۱۳۸۸ تاکنون در زندان رشت بسر می‌برد.

آقای محمد علی دادخواه وکیل پایه یک دادگستری که وکالت یوسف ندرخانی را به عهده دارد، پیشتر گفته بود: روز سه شنبه ۷ تیرماه حکم اعدام یوسف ندرخانی از سوی دیوان عالی کشور مستقر در قم نقض شده است و موکول شده به اینکه آقای ندرخانی توبه کند. با این حال در این حکم ذکر شده به شرط آنکه ندرخانی توبه نکند دوباره پرونده برای رسیدگی به دادگاه اولیه خود در رشت برگردد و به عبارتی نقض کامل این حکم ارتداد به توبه ندرخانی منوط شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید