خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  احمد صدر: دادگاه های انقلاب را منحل کنید

احمد صدر: دادگاه های انقلاب را منحل کنید

خبرگزاری هرانا – عضو شورای انقلاب ۱۳۵۷ در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی خواستار آزادی زندانیان بی‌گناه و انحلال دادگاه انقلاب ۳۳ سال پس از پایان انقلاب شد.

به گزارش «میزان خبر»، دکتر احمد صدر حاج سید جوادی در نامهٔ خود این دادگاه را دروغی بزرگ خواند و از رهبر جمهوری اسلامی خواست این دروغ را از دادمنایران اسلامی پاک کند.

وزیر دادگستری دولت موقت پشینهاد کرد پرونده یکی از زندانیان بند ۳۵۰ اوین به شعبه‌ای از دیوان عالی کشور فرستاده شود تا دروغ بودن اتهامی که به این زندانی نسبت داده‌اند، آشکار گردد.

متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
مقام محترم رهبری جمهوری اسلامی ایران
با عرض سلام و تحیت
این نامه را سرگشاده معروض می‌دارم تا شاید در مورد مشکلاتی که عده‌ای بی‌گناه گرفتار آن هستند چاره خلاص کننده‌ای تدارک فرمایید؛ که مرضی پروردگار خواهد بود.
انقلابی در سال ۱۳۵۷ یعنی ۳۳ سال قبل به رهبری آقای خمینی واقع شد و تشکیلات خود را دارا بود؛ بعد از آن انقلاب دیگری واقع نگردید. امروز وجود موسساتی به نام دادگاه‌های انقلاب و صدور دستوراتی به نام آرا آن دادگاه‌ها، یعنی همین موسسات چه صورت واقعی و قانونی دارد؟ و جز خلاف حقیقت (یعنی دروغی بزرگ) آیا حقیقت دیگری دارد؟ تعجب آور اینکه عده‌ای با دستورات این موسسات (دادگاه انقلاب) عمر گرانمایه خود را در زندان به سر می‌برند.
پیشنهاد من این است که پرونده هر یک از زندانیان اوین را که می‌خواهید به هر شعبه‌ای از دیوان عالی کشور بفرستید تا دروغ بودن اتهامی که به این زندانی نسبت داده‌اند آشکار گردد.
چون شما قانونا مسلط بر دستگاه سیاسی و قضایی کشور هستید به نظر من این دروغ را طبق دستور الهی قرآنکه فرمود «کونوا مع الصادقین» منحل کنید؛ بگذارید این دروغ بزرگ از دامن ایران اسلامی پاک و محو گردد. نیز، عده‌ای را هم که به این مناسبت در زندان به‌سر می‌برند، آزاد نمایید که قطعا مورد خشنودی حضرت پرودگار و ائمه اطهار خواهد بود.
موفق و موید باشید
والسلام
احمد صدر حاج سید جوادی

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید