خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ اسامی جدید بازداشت شدگان ۱۲ شهریور در شمال غرب کشور

هرانا؛ اسامی جدید بازداشت شدگان ۱۲ شهریور در شمال غرب کشور

خبرگزاری هرانا – در پی اعتراضات مردمی در شهرهای ارومیه و تبریز در روز ۱۲ شهریور ماه ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شدند که تا کنون اطلاعی از ایشان در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید صادقی، ابوالفتح مظاهر‌پور، رضا جعفری، حسن علی‌پور، جلیل حسین‌زاده، محمدرضا علی‌زاده، رضا حسین‌پور، محمد‌زاده حسن، جعفر ماشاالله‌زاده، اکبر مرادی، نصرت حسین‌پور، مجتبی ولی‌پور، حسن مولایی، محمد چنقرالو، بهزاد نوجوان از جمله شهروندان بازداشتی در شهر ارومیه هستند.

از سوی دیگر برخی از فعالین سیاسی و مدنی در این دو شهر و شهرهای دیگر جهت جلوگیری از تداوم اعتراضات و فعالیت ایشان صورت گرفته است.

بر همین اساس، صبح روز ۱۳ شهریور با یورش به خانه رامین شیخ بگلو فرزند محمد واقع در ارومیه وی را دستگیر و تا لحظه مخابره این خبر هیچ اطلاعی از وی در دست نیست.

هم چنین «محرم خلقی» به همراه همسرش «سحر» در شهرستان مرند دستگیر شده است.

در تبریز نیز، “سعید ابراهیم‌زاده”،”محمد احمدی” و “صالح گل محمدی” در اعتراضات روز شنبه ۱۲ شهریور در تبریز بازداشت شده‌اند هم چنین رسول بدلی از فعالین مدنی که پیش‌تر به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی بازداشت و به دو سال حبس محکوم شده بود در طی روزهای اخیر بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان تبریز منتقل شد.

اما در تهران نیز مهندس میثم آزادی اهل مغان، فارغ التحصیل رشتهٔ مهندسی برق از دانشگاه ارومیه، مدیر مسئول سابق نشریهٔ اورمو، در حین انجام خدمت سربازی در یکی از پادگانهای تهران توسط مامورین اطلاعاتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید