خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تداوم نگهداری فعالین سیاسی، مدنی کُرد در سلولهای انفرادی

هرانا؛ تداوم نگهداری فعالین سیاسی، مدنی کُرد در سلولهای انفرادی

خبرگزاری هرانا – با وجود گذشت ماه‌ها از بازداشت تعدادی از فعالین سیاسی، مدنی کُرد در شهرهای مختلف، این افراد به صورت بلاتکلیف در سلولهای انفرادی بازداشتگاههای امنیتی بسر می‌برند.

بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سجاد جهانفرد نویسنده و محقق، فرهاد وکیلی نیا عزد الدین حیدری و مازیار محمدی فعالین ادبی ساکن شهر گیلانغرب که مورخه ۱۴ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در شهرهای گیلانغرب و کرمانشاه بازداشت شده‌اند، همچنان در سلولهای انفرادی بازداشت اداره اطلاعات کرمانشاه مشهور به «می‌دان نفت» نگهداری می‌شوند.

گفته می‌شود این فعالین جهت اعتراف به ارتباط با احزاب کُردی تحت فشار قرار دارند. پیش‌تر نیز چهار فعال ادبی و فرهنگی این شهر به نامهای مریم امینی، نعیم نجفی، جمال خانی و سینا بیژن‌پور که همزمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند هر یک با قرار وثیقهٔ ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده‌اند.

همچنین فرزاد حق‌شناس فعال کُرد مریوانی که روز ۲۸ اردیبهشت ماه در مقابل مغازهٔ خویش در مریوان بازداشت شده بود نیز همچنان در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات این شهر بسر می‌برد. با وجود گذشت بیش از سه ماه از بازداشت این فعال کرد ولی از اتهام وی اطلاعی بدست نیامده است. وی در این مدت تنها برای مدت چندین دقیقه توانسته مادر و برادر خویش را در اداره اطلاعات ملاقات کند. شریف باجور از اعضای مدیریت انجمن سبز چیا نیز که اوایل مردادماه در پی احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات مریوان بازداشت شده بود، همچنان در بازداشتگاه این اداره بسر می‌برد.

هفته پیش دو عضو دیگر این انجمن زیست محیطی به نامهای» ایرج قادری و بهروز داروند «از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به زندان مریوان انتقال داده شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید