خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ فرهاد باغبانی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

هرانا؛ فرهاد باغبانی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۳شهریور ماه۱۳۹۰ شعبه چهارم دادگاه انقلاب اهواز فرهاد باغبانی، از اعضای حزب پان ایرانیست در استان خوزستان را به جرم عضویت در این حزب به یکسال حبس تعزیری که به مدت دو سال به حالت تعلیق در آمده است؛کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرهاد باغبانی اسفند ماه سال ۱۳۸۸ به همراه مهندس رضا کرمانی از مسوولان ارشد حزب پان‌ایرانیست در فرودگاه اهواز دستگیر شد،

وی بیش از یک‌هفته در بازداشت بسر برد و سپس به قید وثیقه آزاد شد. ماموران انتظامی امنیتی با مراجعه به منزل این روزنامه‌نگار، وسایل شخصی و کاری از جمله کامپو‌تر، دوربین عکاسی، سی دی و تعدادی از کتابهای ایشان را توقیف کردند.

سردبیر روزنامه کار و پیمان آخرین بار سوم تیرماه سال جاری نیز به همراه ۸ تن دیگر از فعالین حزب پان ایرانیست در خوزستان بازداشت شد.

لازم به ذکر است دیگر متهم این پرونده آقای مهندس رضا کرمانی ۷۸ ساله یکی از مسن‌ترین زندانی سیاسی کشور است که طی هفته گذشته پس از تایید حکم پروندهٔ دیگر خود در شعبهٔ یک دادگاه کرج، جهت گذراندن یکسال حبس تعذیری به زندان قزل حصار منتقل شد و پرونده کنونی وی در دادگاه انقلاب اهواز به جرم تبلیغ علیه نظام و عضویت در حزب پان‌ایرانیست همچنان مفتوح است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید