خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ تداوم فضای امنیتی در شهر‌های مختلف آذربایجان

هرانا؛ تداوم فضای امنیتی در شهر‌های مختلف آذربایجان

خبرگزاری هرانا – بر اساس اعلام فراخوان مجددا فعالان سیاسی و مدنی فضای امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان در طی سه روز گذشته تشدید شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از روز پنج شنبه برخی از شهرهای آذربایجان شاهد حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در سطح شهر‌ها بوده است.

بر اساس گزارش شاهدان عینی پنج شنبه، دهم شهریور ماه سال جاری جمعی از شهروندان سلماسی در اعترا ض به خشک شدن دریاچه ارومیه و همچنین حمایت خود از مردم ارومیه که قصد داشتند در مقابل فرمانداری این شهرستان واقع در میدان شهرداری تجمع کنند، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی به بازداشت عده‌ای از ایشان انجامید.

بر اساس گزارشی دیگر در روز جمعه یازدهم شهریور ماه سال جاری نیروهای امنیتی و لباس شخصی با ایجاد فضای امنیتی و مستقر کردن نیروهای بیشتر در مرکز این شهرستان (فلکه فردوسی، فلکه یادبود، مجتمع تجاری مادر) به ایجاد فضای رعب و وحشت دست زدند.

هم چنین بر اساس گزارشات رسیده از شهرهای ارومیه و تبریز، اخبار رسیده حاکی از تشدید فضای امنیتی طی امروز است، بر اساس گزارش شاهدان عینی سطل‌های زباله در تبریز و ارمیه از سطح شهر جمع آوری شده است و در شهر ارومیه نیز از صبح امروز دو بالگرد متعلق به نیروهای نظامی اقدام به گشت زنی می‌کنند.

شاهدان عینی به گزارشگر هرانا گفتند از روز گذشته اس‌ام اس در شهر ارومیه و تبریز قطع شده است و از صبح امروز نیز اختلالاتی در تلفن‌های همراه در این مناطق وجود داشته است و هم چنین دسترسی به اینترنت نیز به علت افت سرعت وجود ندارد.

این منبع موثق اعلام داشت هم اکنون جو فوق امنیتی در شهر ارومیه وجود دارد و نیروهای زیادی از سایر شهار‌ها به این شهرستان منتقل شده است و موتور سواران با مانور در سطح شهر اقدام به ایجاد رعب و حشت می‌کنند.

فعالین مدنی آذربایجان از بازداشت دست کم ۲۰ تن از شهروندان در شهر‌های می‌اندوآب و مراغه خبر دادند که تا کنون اسامی این افراد منتشر نشده است.

هم چنین بر اساس گزارش دیگری از نقده و اردبیل فضای امنیتی در این شهر‌ها نیز محسوس بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید