خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۰, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۰۹ ساعت ۱۹:۳۸:۲۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اخراج البرز نورانی دانشجوی بهائی دانشگاه صنعتی شریف

اخراج البرز نورانی دانشجوی بهائی دانشگاه صنعتی شریف

خبرگزاری هرانا – البرز نورانی، دانشجوی ورودی سال ۸۹ دانشگاه شریف، رشتهٔ علوم کامپیو‌تر به دلیل «اعتقاد به دیانت بهائی» از این دانشگاه اخراج شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، دسترسی این دانشجو از تاریخ اول شهریور ۱۳۹۰ به سایت رسمی آموزش دانشگاه شریف «غیر مجاز» اعلام شد و در پی مراجعات وی به مسئولین دانشگاه به وی ابلاغ شد که «دستور اخراج وی از مقامات بالا‌تر» صادر شده است و وی برای پیگیری بیشتر باید به هستهٔ گزینش دانشجو در وزارت علوم مراجعه کند.

در ادامهٔ مراجعات این دانشجو به بخش گزینش وزارت علوم، آقای دکتر نوربخش مسئول این بخش، صراحتا علت اخراج وی را «اعتقاد به دیانت بهائی» عنوان کرده است.

این در حالی است که برادر البرز نورانی، سما نورانی دانشجوی اخراجی بهائی از دانشگاه سهند تبریز در رشتهٔ مهندسی پزشکی است که در حال سپری کردن حکم یک سال حبس تعزیری خود در بند ۳۵۰ زندان اوین می‌باشد. سما نورانی در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ به دلیل پیگیری‌هایش در ارتباط با دلایل اخراجش از دانشگاه و فعالیت در زمینهٔ حق تحصیل بازداشت و به مدت ۵۶ روز در بند ۲ الف سپاه نگهداری شد.

اخراج این دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف از معدود موارد اخراج از این دانشگاه به دلایل اعتقادی و سیاسی در طی چند سال اخیر به شمار می‌رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید