خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  هرانا؛ آزادی هشت فعال صنفی معلمان و احضار چهار تن دیگر

هرانا؛ آزادی هشت فعال صنفی معلمان و احضار چهار تن دیگر

خبرگزاری هرانا – هشت فعال صنفی معلمان کردستان شب گذشته از زندان مرکزی سنندج آزاد و چهار تن دیگر به دادگاه انقلاب احضار شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کمال فکوریان، علی قریشی، مصطفی سربازان، پرویز ناصحی، عزت نصرتی، صدیق صادقی، هیوا احمدی و رضا وکیلی راس ساعت هشت صبح روز گذشته در دادگاه انقلاب (شعبهٔ چهارم بازپرسی) سنندج حاضر شدند.

احضار این فعالان جهت محاکمه در دادگاه صورت گرفته و اتهامات ایشان از سوی مبارکی قاضی دادگاه، اقدام علیه امنیت ملی، حمایت از خانوادهٔ زندانیان سیاسی و حمایت از معدومین و عضویت در انجمن صنفی معلمان کردستان اعلام شد که کلیه بازداشت شدگان اتهامات را رد کرده و صرفا عضویت خود در انجمن صنفی معلمان کردستان را تائید کردند.

پس از انجام محاکمه و انتظار در دادگاه ساعت ۱۳ افراد احضار شده بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند که به دلیل عدم ترک محل از سوی همکاران و اعضای خانواده بازداشت شدگان و حضور سایر فعالان در محل، در ‌‌نهایت حدود ساعت ۱۱ شب‌‌ همان روز از زندان مرکزی آزاد شدند.

از سوی دیگر چهار تن دیگر از فعالان صنفی معلمان و از اعضای این انجمن به نامهای پیمان نودینیان، بها ملکی، رامین زندنیا و مختار اسدی به دادگاه انقلاب احضار شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید