خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۰, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۰۹ ساعت ۷:۲۹:۳۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اجرای طرح تفکیک جنسیتی این بار در “دانشگاه یزد”

اجرای طرح تفکیک جنسیتی این بار در “دانشگاه یزد”

خبرگزاری هرانا – بدنبال اجرایی شدن تدریجی طرح تفکیک جنسیتی دانشجویان در ایران، و اجرایی شدن این طرح در ده‌ها دانشگاه ایران، در آخرین مورد دانشگاه یزد نیز میزبان اجرای این طرح بوده و قرار است از سال تحصیلی جدید دروس عمومی دانشکده معارف و برخی از دروس دانشکده ریاضی به صورت کامل مشمول طرح تفکیک جنسیتی شده و دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه در کلاس‌ها و محیط‌های آموزشی تفکیک شوند.

به گزارش دانشجونیوز، پس از تاکید و پافشاری مقامات سیاسی و دانشگاهی حکومت ایران بر اسلامی شدن دانشگاه‌ها و به تبع اجرای سیاست جدا سازی دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه‌ها، بسیاری از دانشگاه‌های ایران این طرح را در دانشکده‌ها و محیط‌های آموزشی به اجرا گذشته که دانشگاه یزد نیز به دانشگاه‌های میزبان اجرای این طرح اضافه شده است.

بر اساس آخرین گزارشات از دانشگاه یزد، سیستم آموزشی گلستان که نام نرم افزاری است که به انتخاب واحد دانشجویان مربوط می‌شود، از سوی مسئولین این دانشگاه دانشجویان دختر و پسر دروس عمومی دانشکده معارف و برخی از دروس دانشکده ریاضی را از هم تفکیک نموده و کلاسهای جداگانه‌ای را برای آنان در نظر گرفته است.

تداوم اجرای این طرح پس از آن انجام می‌شود که محمود احمدی‌نژاد، چندی پیش طی نامه‌ای به کامران دانشجو، وزیرعلوم ایران با تشکیل کلاس‌ها و رشته‌های تک جنسیتی در دانشگاه‌ها به شدت مخالفت کرده بود، وی در نامه خود نوشته بود: «شنیده شده است که در برخی دانشگاه‌ها، رشته‌ها و کلاس‌های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می‌گردد. ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیر عالمانه جلوگیری شود.»

به زعم برخی از کار‌شناسان مخالفت احمدی‌نژاد منجر به توقف موقت اجرایی شدن این طرح شد اما شماری از نمایندگان مجلس و روحانیون همسو با حکومت به شدت با نامه وی مخالفت کردند.

در آخرین واکنش روز یکشنبه وزیر علوم دولت ایران از تداوم طرح اسلامی کردن دانشگاه‌ها سخن گفته و افزوده بود: «اسلامی کردن دانشگاه‌ها با جدیت ادامه خواهد داشت.»

در این واکنش تفسیر کامران دانشجو از نامه احمدی‌نژاد بسیار متفاوت از ظاهر نامه احمدی‌نژاد بوده است.

وی نامه احمدی‌نژاد را تنها دغدغه‌هایی برای اجرای صحیح اسلامی سازی دانشگاه‌ها دانسته و مخالفت رییس دولت با طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را انکار نموده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید