خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ اسامی ۱۰ تن از بازداشت شدگان در شمال غرب کشور

هرانا؛ اسامی ۱۰ تن از بازداشت شدگان در شمال غرب کشور

خبرگزاری هرانا – همزمان با آغاز درگیری‌ها در شهر‌های تبریز و ارومیه ۱۰ تن از شهروندان در شهرهای اطراف مراکز این دو استان بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یاشار پیری دانشجوی حقوق دانشگاه پیام نور توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز در محله ۴۰ متری تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

هم چنین در شهرستان میان دوآب ۷ دانش آموز به نام های فرشید نوروزی، سجاد عزیزی، یعقوب محمدی، امیر حسین آقایی، فرهاد لامی، میلاد و بابک(از اسامی کامل این دو تن اطلاعی در دست نیست) توسط اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شدند.

در ارومیه نیز علیرضا خلیل‌زاده، سروان بازنشسته ارتشی به دلیل شرکت در تجمعات مردمی در این شهر بازداشت شده است؛ همسر وی عضو تیم ملی فوتبال بانوان ایران است.

از سویی مهدی گلابی از فعالین سیاسی اردبیل نیز در هنگام حرکت به سمت ارومیه در یک ایست و بازرسی به همراه عده‌ای دیگر از هموطنان بازداشت و به اردبیل بازگردانده شد، همه بازداشت شدگان ساعتی بعد آزاد شده و نامبرده به اداره اطلاعات اردبیل منتقل شد.

تا کنون آمار دقیقی از بازداشت‌های فله‌ای روز گذشته در ارومیه و تبریز منتشر نشده، اما بر اساس گزارش شاهدان عینی ده‌ها تن از شهروندان در این اعتراضات بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید